Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Používanie drona s Kamerou v SR

Dobrý deň
Chcem si zadovážiť dron (kvadrokoptéru) s FPV kamerou čiže s priamym prenosom na zariadenie ovládania.
Lenže problém je ten že či by som ho vôbec v SR mohol používať. Tým myslím napríklad vonku na sídlisku alebo v lese na prechádzke. chcem ho používať len tak pre seba ako hobby. Je takéto konanie trestné v SR ?
Nemám v úmysle zkomerčňovať dané fotky alebo videá získané z dronu alebo proti niekomu. Taktiež ho nemienim používať na miestach ak Bratislavský hrad, Hviezdoslavovo námestie alebo lietať okolo nejakých budov.

Ďakujem

Obecně se nesmí létat vůbec nad lidmi a obydlenou zástavbou.Na to lítání po sídlišti bych se zeptal nějakého městského policajta,co půjde okolo,jaký na to mají oni názor a pokyny.Mohou to tolerovat nebo naopak budou prudit i v případě,že to není úplně zakázané.Názor na to může mít každá MP odlišný.V lese jim to asi vadit nebude,tam ho jen nějaký policajt sestřelí.:-)
Přijde policajt na stanici a povídá kolegům:Chlapi,ten rogalo je ale strašný dravec.Celý zásobník jsem do něj vystřílel,než toho chlapa pustil!:-D