Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predvolanie svedka

Zdravím, chcel by som sa opýtať či v existuje okrem predvolania svedka aj predvolanie obvineného, alebo či sa na papieri predvolanie svedka, ráta ako "obvinený" doslovne napísané "PREDVOLANIE SVEDKA" a "predmetom svedectva je výsluch svedka". Alebo či existuje proste predvolanie kde je napísané obvinený. Ďakujem za odpoveď.

pravda, pokiaľ by však nespôsobil vo výpovedi svedka tr.postih s ujmou sebe alebo blízkej osobe v okruhu (podľa Obč.zákonníka §§ 116, 117) na základe vykonávacej vyhlášky podľa Tr.poriadku § 130 ods 1) a nasl. z.č. 301/2005 Z.z.

V tom prípade môže odmietnuť výpoveď s uvedením zákonných dôvodov do zápisnice.