Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské právo a copyright ohledně potisku na trička,náramky,placky

Dobrý den, rád bych se zeptal jak je to s autorským právem na Marvel/DC, Hry a Filmy .
Rád bych dostal odpovědi na následující otázky zda po tom co jsem tu pročetl, jsem to správně pochopil

1.Pokud stáhnu obrázek z googlu například obrázek iron mana , nechám ho graficky upravit bez nápisu a loga jako je Iron Man nebo Marvel, nejedná se v tu chvíli o porušení autorského práva .
2.Pokud chci použít logo Marvelu či popis Iron Man, je nutné mít autorské právo a copyright na Dané logo a nápis.
3.Když budu vědět že vyjde například Avatar 2 a vytvořím tričko s avatarem s nápisem AVATAR 2 , jedná se v tu chvíli o porušení autorského práva i když to bylo vytvořeno mým vlastním grafikem pouze podle upravené předlohy ?
4.Když ale chci jít s dobou a být aktuální , je přece nesmysl abych musel ohledně každé novinky informovat Autora díla , když vytvořím graficky podobnou předlohu bez jakéhokoliv loga, v tu chvíli se opět nejedná o porušení autorského práva, protože jsem dle předlohy vytvořil vlastní dílo které bez jakéhokoliv loga (popřípadě obsahuje vlastní log) mohu šířit dál a neporušuji tím autorské právo.

1. Jedná se o porušení autorského práva
2. Autorské právo není nutné mít, stačí mít jenom potřebnou licenci.
3. Záleží na konkrétní podobě trička. Může i nemusí jít o porušení autorských práv.
4. I tady nejspíš půjde o porušení autorských práv, záleží opět na přesné podobě.

Děkuji za odpověď

1.Kam se tedy musím obrátit pro získání takové licence ?
2.Pokud licenci získám/zaplatím vztahuje se pouze na dané dílo jako například Iron Man a nebo jako Celek Marvel a mohu použít jakýkoliv výtvor spojený s marvelem.
3.Pokud se bude jednat o film, je licence která povoluje používat postavy z různých filmů a nebo je třeba mít opět na konkretní film mít Licenci ?
4.Jakou radu by jste mi jako začínajícímu podnikateli dal v případě že se rozhodnu získat licence, na co si pak dát ohledně autorských práv a copyrightu dat pozor ?

Děkuji

Děkuji za odpovědi ale potřeboval bych ještě trošku více konkretněji co si mohu dovolit tedy použít.
Nemáte nějaký odkaz kde bych podrobně našel co je možné použít a v jakém rozsahu ?

Děkuji