Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské právo a copyright ohledně potisku na trička,náramky,placky

Dobrý den, rád bych se zeptal jak je to s autorským právem na Marvel/DC, Hry a Filmy .
Rád bych dostal odpovědi na následující otázky zda po tom co jsem tu pročetl, jsem to správně pochopil

1.Pokud stáhnu obrázek z googlu například obrázek iron mana , nechám ho graficky upravit bez nápisu a loga jako je Iron Man nebo Marvel, nejedná se v tu chvíli o porušení autorského práva .
2.Pokud chci použít logo Marvelu či popis Iron Man, je nutné mít autorské právo a copyright na Dané logo a nápis.
3.Když budu vědět že vyjde například Avatar 2 a vytvořím tričko s avatarem s nápisem AVATAR 2 , jedná se v tu chvíli o porušení autorského práva i když to bylo vytvořeno mým vlastním grafikem pouze podle upravené předlohy ?
4.Když ale chci jít s dobou a být aktuální , je přece nesmysl abych musel ohledně každé novinky informovat Autora díla , když vytvořím graficky podobnou předlohu bez jakéhokoliv loga, v tu chvíli se opět nejedná o porušení autorského práva, protože jsem dle předlohy vytvořil vlastní dílo které bez jakéhokoliv loga (popřípadě obsahuje vlastní log) mohu šířit dál a neporušuji tím autorské právo.

Děkuji za odpovědi ale potřeboval bych ještě trošku více konkretněji co si mohu dovolit tedy použít.
Nemáte nějaký odkaz kde bych podrobně našel co je možné použít a v jakém rozsahu ?

Děkuji