Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CERD ?

Ahoj,
ma nekdo zkusenosti s www.centralniregistrdluzniku.cz?
Vyuzil jsem dnes bez platnou registraci vyplnil jsem - jmeno, datum narozeni a adresu tr. bydliste...
Objednal jsem si sluzbu za 300 KC, bohuzel pozdeji jsem zjistil, ze se nejspis jedna o podvod. Nikde neni moznost, zruseni objednavky a odpocitava to dny splatnosti.
Jaka hrozi sankce za nezaplaceni pripadne objednavky? Je nejaka moznost zruseni uctu? Nikde jsem nic neoverval, rodne cislo a ostatni udaje nevyplnoval.

Mam fakturu zaplatit, i presto ze lide na internetu udavaji ze i po odeslani penez, faktura byla stale nezaplacena?
Diky za rady!

Písemné požadavky jsou vyřizovány POUZE na základě vygenerovaného formuláře včetně přiděleného čísla jednacího. Toto číslo jednací MUSÍ být rovněž uvedeno na obálce zásilky.
Požadavky s ohledem na vzdálenou správu a automatizaci není možné vyřešit osobní návštěvou. V jiném případě je nutné se obrátit přímo na provozovatele registru.
Kontaktní formulář pro písemnou komunikaci s CERD ID.

Dotazy a požadavky budou zodpovídány dle elektronického pořadníku. Písemný dotaz mimo tento typizovaný formulář (bez přiděleného č.j.) bude automaticky poštou odmítnut.

Chtějí po mě abych si vygeneroval jejich jákesi PDF (kde o odstoupení není ani slovo) a notářsky ověřil podpis.

CSR & Protikorupcnilinka.cz s.r.o.
Centrální registr dlužníků ČR
CERD č.j.: opište přidělené č.j. (číslo které mi PDF vygeneruje)
140 00 Praha
Česká republika

Vůbec, v tomhle případně tedy nevím, kam dopis mám poslat a zda ho tedy přijmou.

Ano, souhlas. Dle mého soudu je to tak, že si nemohou klást podmínky nad rámec zákona (dává-li spotřebiteli zákon určité právo, nelze je omezit na základě nějakých obchodních podmínek, ale opět jen na základě zákona), nicméně poradit se se spotřebitelskou organizací disponující vlastním právníkem vidím aktuálně jako nejlepší řešení - už proto, že je potřeba tu lhůtu 14 dnů bezpodmínečně dodržet.

Jestli dopis přijmou nebo nepřijmou není tvoje starost.
Poslal bych písemně doporučeně dopis na adresu, schoval si podací lístek, současně si vytiskni stav stránky s adresou a podepište to s někým, kdo pak bude ochotný odsvědčit, že to, co je na vytisknuté stránce odpovídalo v té době webu.
Budeš mít důkaz, že jsi smlouvu včas vypověděl a výpověď odeslal na správnou adresu.
V případě, že by hrozili nějakými sankcemi jim jen oznámíš, že jsi výpověď odeslal v zákonné lhůtě 14 dnů na adresu, kterou mají uvedenu na stránkách.
¨
Ty jsi pro odstoupení splnil zákonné podmínky, to, že mají uvedenu neplatnou adresu nebo že odmítají převzít poštu tě netrápí.

Je to těžké. Já třeba v minulosti postupoval podobně. Za informaci podobného druhu jsem měl platit posláním SMS v ceně 50.-. Jenže podmínek a esemesek přibývalo,až padl skoro celý kredit. S reklamací jsem nikde neuspěl. Jestli jsi uvedl opravdu své pravé údaje,tak ti asi budou vyhrožovat a otravovat.