Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nebankovní půjčky

vím že to jsem nepatří ale nemáte někdo zkušenosti s nebankovními půjčkami? potřebovala by jsem pujčit na auto a chtela bych splacet nekolik mesicu v bance mi to nedaji protože jsem na rodičovské dovolené tak se ptám jen kterou by jste mi doporučili

Žádnou,všechny pracují s vysokými úroky,některé na hranici lichvy.A podmínky mají takové,že při problémech se splácením dlužníka klidně oberou o všechno pomocí vymahačů nebo i legálně exekutory.Budou chtít nějakou záruku a tak můžete přijít třeba i o byt nebo zadlužíte své příbuzné.Zkuste se poptat i u nich,jestli by Vám něco nepůjčili na rozumnou dobu a úrok.Pak je tu ještě ZONKY,mají nižší úroky než banky,ale podmínky neznám,to si prostudujte sama.

pre Vás to určite nebude schodné riešenie,nebankovky obvykle novým klientom požičajú len obmedzenú čiastku,ženám na materskej takisto,keďže tie spoločnosti,ktoré začali dodržiavať zmluvné podmienky platné od určitého termínu v celej EU majú obvykle medzinárodné pôsobenie ako napr. Provident-ten pôsobí napr. v cz/sk/hu/pl etc,tie obvyklé pôžičky pre nových klientov sa pohybujú vo výške cca max 400 eur a ekvivalent v českých korunách,pre ženy na materskej obvykle do cca max 150-200 eur a ekvivalent v czk,za to auto nekúpite ,o obvykle vysokých úrokoch už tu napísané bolo,splátky sú pre nových klientov obvykle nastavené na týždenné splácanie,akékolvek odloženie,posunutie splátok je obvykle penalizované vysokou zmluvnou pokutou,ktorá za určitých okolností aj prevyšuje obvyklú týždennú/mesačnú splátku,a tak by sa dali menovať rôzne iné "výhody" pôžičiek v nebankovkách,treba si velmi dobre rozmyslieť,či do takej pôžičky ísť alebo nie a počítať s tým,že vo väčšine prípadov ako nový klient a súčasne žena na materskej ani nedostane človek takú pôžičku,z ktorej by sa dalo kúpiť auto,a to ani ojazdené z bazáru....

Nebankovní půjčku bych nevolila, pokud se nejedná o absolutní nutnost. Mám bývalé spolužáky co v nebankovních půjčkách pracují. Dříve to bývalo opravdu hrozné, teď je to již o něco lepší díky regulaci. Nebanky jsou stále drahé, ale již nesmějí používat rozhodčí doložky, zajišťovací směnky apod, které vedli k rychlé exekuci (a nebo jen ve vyjímečných případ pro podnikatele). Dle regulace Vás nesmí záměrně předlužit, tudíž se obávám, že je zbytečné to řešit, jelikož jste na RD což kopíruje životní minimum na osobu a dítě. Velmi pochybuji, že Vám někdo půjčí větší částku.