Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odebírá se ŘP po nehodě?

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně toho zda při dopravní nehodě - vyjetí ze silnice v opilosti a náraz do stromu, kde nebyl zraněn ani zabit nikdo jiný. Řidič nadýchal přes 2 promile na záchytce, ale řekl že se chtěl zabít. Přitom má stále ŘP a nadále řídí jiné motorové vozidlo. JAK JE TO MOZNÉ?
Předem děkuji za odpovědi.

jist, ale nejdriv je potreba prokazat zavineni, ci umysl pachat protipravni jednani, ridic by o nefunkcnim svetle musel vedet a vyjet, aby mohl spachat prestupek, pokud vsak fizlum sdelim, ze o nefukcnim svetle nevim (neni zavineni) a sdelim, (po radnem pouceni o mych pavech, zejmena o pravu nevypovidat proti sobe), ze jsem pred jizdou vozidlo skontroloval, tak jak mi narizuje zakon, tak se nemouhu dopustit protipravniho jednani, takze je potreba si dane zakony precist a chovat se podle nich

Zdaleka ne všechna. Zvláště nižší třída. A že jich po silnici jezdí mraky.
Mě se třeba stalo to, že žárovka prdla až za jízdy, po několika minutách po vyjetí. Ještě jsem po cestě naložil kolegu, kdyby nesvítilo světlo, hned by hlásil. Vyjel jsem za město a vpravo tma. Vyřešil jsem to mlhovkama, protože v pět ráno potmě se to opravdu špatně mění, nehledě na to, že u některých aut se to rovná akrobacii, nebo rovnou servis.

pokud za volantem sedi osoba, ktera zna sva prava, tak fizl bude muse verit

…spíš zvolí kvalifikaci přestupku v kategorii "nedbalostní", tedy poněkud levnější. Pokud se dotyčný prokecne, tak skončí v minimálně s "úmyslem" u horní hranice sazby, v případě, že bude mít policista pocit, že se jedná o arogantní jednání, tak v přestupkovém řízení (zpravidla sazba dvojnásobná, plus minimálně 1000,-Kč výlohy za správní řízení).