Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprávněná osoba

Zdravím,

je oprávněná osoba i manželka vlastníka bytu, který je její manžel? Jinak tedy - může manželka někomu odhlásit trvalý pobyt i přesto, že je v katastru nemovitostí zapsán jen její manžel? Přechází právo na ni, nebo toho člověka musí odhlásit pouze ten manžel?

Děkuji.

Super, díky za odpověď.

Ještě podobná otázka. Když má někdo trvalý pobyt na základě nájedmní smlouvy, kterou má na dobu určitou, ten trvalý pobyt je taky pouze na dobu určitou a musí se pak třeba předkládat prodloužení (i když je ústní), nebo tam má trvalý pobyt dokud si ho sám nepřehlásí nebo ho majitel neodhlásí?