Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skrytá vada

Dobrý den,

v prosinci jsem prodal auto a dnes se mi ozval kupující, že po mě chce, abych mu koupil nový motor. Prý došlo k tomu, že se roztrhl klínový řemen, namotal se pod řemenici rozvodového kola, které má být zubaté, ale teď už zubaté není. Kupující mi poslal foto rozebraného motoru, na kterých je vidět, že se všech 16 ventilu otisklo do válcu. Když jsem se na to ptal mechanika, tak mi řekl, že v případě klínového řemene se jedná o spotřební zboží a za to neručím. Chtěl bych se zeptat, jestli jsem povinný kupujícímu uhradit 30.000 Kč na nový motor, nebo se tomu mám nějakým způsobem bránit.

Předem děkuji za odpověď.

Denisi, kopíte si boty, udělá se na nich vada. Co uděláte? Odnesete na reklamaci, nebo do opravny a pak jdete do krámu, aby Vám uhradili opravu?
Stejně se postupuje při reklamaci u vozidla.
Určitě nejste povinný, hradit kupci nějaké náklady na odstranění vydy, bez ohledu na to, abyste měl šanci náklady ovlivnit.
To by pak moh přijít s tím, že mu praskla pneumatika a on boural a odepsal auto.
Odepište mu, že si náklady musí uhradit sám, že není žádný předpis, že to musíte uhradit Vy.