Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uznání dluhu - na co dát pozor

Dobrý den, obracím se na Vaši právní poradnu ohledně Uznání dluhu. Jedná se mi o to, že jeden z mých "starších" dlužníků, kterého jsem přiměl konečně k jednání se "probral". Dle slovního ujednání před svědkem mi má v pátek uznat jeho dluh. Tento dotaz píši z toho důvodu, že bych se rád zeptal co si mám při uznání dluhu hlídat. Nevím přesně jak svůj dotaz vyjádřit, avšak z minulosti mám např. negativní zkušenost se směnkou na které nebylo napsáno bez protestu atd ... . Takže jak nejlépe formulovat dotaz - na co dát pozor, aby uznání dluhu bylo platné a nezpochybnitelné.

No hlavně v těch vzorech pozor na ty různé dodatky dole o řešení různými předvyplněnými advokáty a zejména odměny pro ně.
Prostě čistý vzor se všemi údaji,dohodě o splacení,případně splátkovém kalendáři a poznámce,že při prodlení vše padá a zbytek dluhu je pak splatný ihned.Nechat podepsat,lépe i se svědkem a nejlépe dotyčného dotáhnout přímo k nějakému notáři,který dohodu zkontroluje a ověří i podpis.Jestli jde o větší dluh,za těch pár stovek notáři to stojí.A hlavně z toho bude mít dlužník větší respekt,než když to podepíšete někde v hospodě.