Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní mzda

Dobrý večer, chtěl bych se prosím zeptat.
Mám v pracovní smlouvě napsáno
Základní mzda 14 500kč
Osobní hodnocení až 8000kč
Mimořádne hodnocení až 2000kč
Dnes 16.3.2018 mi přišla výplata za únor 2018,kdy jsem odpracoval pouze 13 dnů neboť jsem ukončil pracovní poměr ve zkusebni lhůtě 19.2.218.
Dnes mi tedy zaměstnavatel zaslal částku 5987kč za únor 2018 čistého.Je to nějak málo.Zaměstnavatel to odmítá řešit.
Děkuji za vaší odpověď S pozdravem Martin

a kolko by si chcel dostať za odpracovanú necelú polovicu mesiaca ? ešte si musíš odpočítať všetky zrážky ako daň zo mzdy,odvody do sociálnej/zdravotnej poisťovne etc,za neodpracovanú viac ako polovicu mesiaca chceš ešte nejaké mimoriadne odmeny ?

Vždycky když jsem nastupoval do zaměstnání, tak první den byl hodně organizační a k samotnému podpisu smlouvy došlo klidně až po obědě. A obvykle jsem i dříve skončil, takže první den jsem rozhodně 8 hodin neodpracoval. Proto se ptám, jestli to nebylo stejně.
A poslední den v práci jsem taky obvykle nebyl celý.

Podle mne je problém v tom, že jste prohlášení k dani z příjmu
(nikoliv daňové prohlášení) podepsal až toho 20. února.

Zaměstnavatel může slevu na dani uplatnit jenom u těch zaměstnanců,
kteří měli prohlášení podepsáno od prvního dne v měsíci.

Zpětně Vám zaměstnavatel daň nevrátí. Slevu budete muset uplatnit až
po skončení roku v rámci ročního zúčtování daně z příjmu nebo daňového přiznání.

Za leden mi slevu na dani 2070kč zapocital
Dnes mi zamestnavatel napsal mail,že za unor 2018 mi sluvu na dani 2070kč nezapocital,protože jsem nepodepsal prohlášení poplatníka z daně z příjmů.
Ale ja mu nějaký papír na daně podepsal,když mi 20.2.2018 dával ten započtový list

Byl to růžový dvojlist
Škoda ze jsem si to nevyfotit
Jeste dotaz
Pracoval jsem tam tedy od 1.1.2018 do 19.2.2018
Ve smlove mam napsano 20 dnu dovolene
Vznikl mi nejaky narok na dovolenou kdyz jsem odpracoval cely leden? A vetsi polovinu unoru?
Zadnou jsem si nevybiral

OT:

Zaměstnavatel může slevu na dani uplatnit jenom u těch zaměstnanců,
kteří měli prohlášení podepsáno od prvního dne v měsíci.

Nedovedu si představit, že zaměstnavatel dá slevu na dani za leden jen těm zaměstnancům, kteří podepsali Prohlášení do 31.12. minulého roku. Já takového zaměstnance neznám.
https://www.podnikatel.cz/clanky/kdy-se-podepisuje-tiskopis-prohlaseni-k-dani/

Nicméně také není nejmenší problém Prohlášení antedatovat, pokud by měl být podpis 20.2. pro potřeby mzdy za únor (která se vypočte nějdříve 1.3.) pro nějakou mzdovku problém…

Dobrý večer, L-Core, děkuju za upozornění.

Mínila jsem nové zaměstnance, u nichž zaměstnavatel nemá jistotu,
že slevu před nástupem neuplatnili u dřívějšího zaměstnavatele.
Některému zaměstnavateli v takovém případě stačí čestné prohlášení,
jinému ne, v tom případě se to srovná až po skončení roku.

Antedatovat bych nedoporučovala, to už radši to čestné prohlášení.