Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepis Vozidla

Dobrý den,

Jak je to dneska s přepisem vozu ? Když to auto nemám vůbec přihlášený na sebe ale mám kupní smlouvu a v nejbližší době auto budu prodávat a nepožaduji přepis . Bude si ho pak moc přihlásit ? Dííky

Pavle, s přepisem vozu to bude jednoduché, pokud jsou doklady OK a vozidlo je vedeno v registreu, jako provozované, nevyřazené úředně.
Osoba zapsaná v techničáku předá ověřenou plnou moc osobě, která chce vozidlo nahlásit na sebe. atd..
Pokud ale kupec nebude přepisovat vozidlo na sebe, dopouští se porušení zákona, ale to nikdo nebude řešit.

Jestli jsem dotaz pochopil správně, tak se jedná vozidlo v polopřevodu, které, pokud nebylo do 30.6.2015 řádně přihlášeno, následujícího dne zaniklo a není možné ho dále legálně provozovat. Takové vozidlo neprodáš a ani žádným způsobem nezlegalizuješ jeho provoz.