Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodal jsem fotoaparát,a paní si stěžuje

Dobrý den
Dne 9.4 jsem prodal funkční fotoaparát na inzertním portále sbazar.
Dnes 11.4 mi paní napsala že jí to nechce přijmout SD kartu, a že jí mám poslat 1000 kč na opravu.
Opravdu to nechápu když jsem 4.4 kontroloval fotoa. Tak byl v pořádku jěště jsem si vyfotil fotku,všechno fungovalo jak mělo.
A dnes mi paní napsala že jí nefunguje slot na SD kartu, a vyhrožovala mi trestním oznámením.
Co mám dělat ?
Je mi 16 a nechci mít problémy

nic, mas jej napisat, ze u teba fungovalo vsetko bez problemov, maximalne poradit aby skusila inu SD kartu, pripadne SD kartu v tajnom fotaku naformatovat. Nehrozi ti vobec nic, ziadne peniaze jej v ziadnom pripade neposielaj (tym by si defacto uznal, ze so zavadou suhlasis).

divné je, že rovnou chce peníze za opravu, aniž by před tím napsala, že jí tohle nejde. Další věc, ty jsi mohl být grand a napsat , že může foťák vrátit, (ač by to mohlo svádět, že se jedná o potvrzení chyby)

Co skutečně může být problém a setkávám se s tím jsou microSD karty v redukci. To je problém. foťák pak podle nálady ukazuje hlášky, případně je karta líná v PC i foťáku

PS:
takovýhle blbky znám, co neumí s technikou, myslí, sei ,že jsou podvedené, když něco nejde nebo neumí nastavit. Prodal jsem funkční disk, ale po promazání jsem smazat i tabulku oddílů, paní si myslela, že disk je nefunkční, a TO PROSÍM BYLA OSOBNÍ SCHŮZKA, neměla zájem ukázat , jak se za minutu udělá. v diskmgr.msc nový mbr+oddíl

Obvykle se přes inzertní portály prodávají věci stylem věc X prachy , ne? Žádná smlouva, doklad, nic.
Jaký má důkaz, že to je ten fotoaparát, co koupila od tebe ?
Beztak žádný.. Tak pak ať si to hlásí kam chce.

to nemusí byť finále, pozajtra pošle SMS, že žiada vrátiť celú sumu za vec, bo je skazená, pokazená, takmer už páchne, je úplne nefunkčná čo doloží súdnoznaleckým posudkom z verbálneho tvrdenia jej blízkych osôb. Prípadne pošle SMS, že v balíku prišla vkusne zabalená, nefunkčná tehla, namiesto veci.

Za kolik jsi jí to prodal? Nebylo by nejjednodušší napsat jí, že foták byl v pořádku, když jsi jí ho posílal, ale pokud není spokojená, tak ať ti ho vrátí, že jí vrátíš peníze? Ale pokud ho už měla v opravě, tak bych se s ní nebavil, kdo ví co jí tam zkurvili. Případně žádat po ní doklad že ho v opravě měla a pokud to nebyla autorizovaná opravna tak by nebylo co řešit.

Do toho bych nešel, co když jí ten foťák třeba spadnul a už není v takovém stavu co byl. Vrátí peníze za foťák a potom zjistí nějakou závadu a bude na tom tratný.
Paní to jenom zkouší vytřískat na tom další slevu, beztak tomu nic není a je možné, že to dělá naschvál aby ušetřila. Funkčnost si měla ověřit při převzetí foťáku.