Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otravování vyžadováním souhlasu

Zdravím,

O2 mě permanentně v souvislosti s GDPR otravuje vyžadováním souhlasu se zpracováním osobních údajů pro obchodní účely - s čímž nesouhlasím. Mohu však jen souhlasit, nebo odložit na později. Bez tohoto souhlasu však nemohu vstoupit do té jejich samoobsluhy a dost mě to otravuje když zapnu data na mobilu.

Může takto "násilně" vyžadovat firma můj souhlas s něčím, s čím mohu i nesouhlasit?

Díky

Tak to potvrď,ten souhlas můžeš kdykoliv odvolat,když začnou posílat nějaké reklamy.Takhle to mají ale všichni-buď souhlasíš,nebo pošleš nesouhlas a tím podle podmínek zanikne celá smlouva.Tj.se třeba ukončí pojistka,účet v bance,registrace někde na webu apod.Ovšem jestli je to výslovně pro obchodní účely,prostuduj si napřed jejich podmínky.A O2 má i zákaznickou linku,tak ať to operátor vysvětlí přímo,jak to zrušit.

Když já s operátorem tak strašně nerad mluvím, už několikrát mi sdělil mylnou informaci a já to musel řešit x desítek minut úplně zbytečně. Mám vážné pochybnosti o kompetentnosti některých tamějších zaměstnanců. Ale chápu, že mi asi nic jiného nezbude.

CO je zač ta samoobsluha? HTML stránka na webu? To pak můžeš si ten element buď odstranit nebo dát do adblock- pravidla (ale pozor na kolizi )- pokud v budoucnu bude jiná notifikacem vyhovovat tomutéž selektoru, také bude skryt.

Jsou to vynucovací manipulační praktiky. Uchyjují se k tomu např. i u ČEZu při přihlášení se do zákaznického účtu.
Jediné co pomůže, v klidu a s rozvahou před kliknutím správně nasměrovat myš a odkládat to jimi vynucované si zlo.
Určitě má smyls je obeslat e-mailem na vaši nejbližší pobočku a dožadovat se odpovědi a nápravy od kompetentního manažera. Ta děcka která píšou hrubky a neumějí ani telefonovat jsou jen levným zlem všech firem. Je to o lidech, ale také o procesech a praktikách ve firmách, které aplikují na zákazníky. Je to jedna velká manipulační špína s cílem co co nejvíce vyždímat ze zákazníka ... lidé braňte se a nenechte se manipulovat! Mimochodem, všimli jste si, že nejenom u O2 je jim už ucela jedno že podáte výpověď a odcházíte? Retenční nabídky jsou směšné a nekonkurenceschopné!