Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlh na daniach

Dobrý deň.
Moj bratranec má dlh na daniach 6600€. Dopočuli sme sa, že by mal v septembri nastúpiť na výkon trestu kvoli daniam. Čo by sa v tomto prípade dalo urobiť, dá sa vobec tomu predísť? Ak by začal splácať ten dlh, mohol by predísť nástupu na výkon trestu?

Ďakujem

ak je už odsúdený a nepodal v obvyklej 14 dňovej lehote odpor/odvolanie voči rozsudku a rozsudok nadobudol právoplatnosť,tak sa už nedá robiť nič,jedine po odpykaní min.polovice trestu požiadať o podmienečné prepustenie,čo bude pravdepodobne trošku problém,basa sa za dlhy na daniach obvykle dáva až po vyčerpaní všetkých ostatných bežných vecí ako sú upomienky,pokusy o predsporové vyrovnanie pomocou splátkového kalendára,platobný rozkaz,exekúcia etc.......pokus o zmier a dohodu o splácaní bolo možné uzavrieť počas súdneho konania/resp.pred samotným súdnym konaním/,kde padol rozsudok o výkone trestu......

To je nějaký špatný vtip. Slovní spojení "dlh na daních" je samo o sobě asburndní. To je jako kdyby mít dlh u zloděje, protože ještě neprovedl krádež, ale chce vás okrást, ale třeba jste někde pryč a nemáte čas se od něj nechat okrást.