Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průjezd kruhovým objezdem ve smyku vs. policie

Ahoj, chci se zeptat, nedávno jsem k večeru projížděl městem a dvakrát jsem projel kruhový objezd ve smyku "bokem". Nikde žádná auta, ani chodci okolo, takže to bylo naprosto bezpečné a měl jsem to pod kontrolou, víc jak 50 jsem na tom kruháči taky nejel. Jel jsem dál a hned se za mnou řítí blikající měšťáci, tak jsem zastavil a oni co to mělo bejt, že to je za 2000, že mě mají na kamerách atd... No strašili, nakonec řekli že jestli mě uvidí příště zase tak to bude za ty 2000 a odjeli.
Zajímalo by mě jestli tohle můžou měšťáci opravdu pokutovat, případně o jaký přestupek se konkrétně jedná? Děkuji

Tak jízda na motorce po zadním kole se pokutuje jako "nezvládnutí vozidla", ano je to paradox, protože abys to dokázal, musíš vozidlo zvládat víc, než dobře, ale takto je prostě ten paragraf pokrócený... S driftováním autem bych to viděl podobně.
V obojím případě by to ale nejspíš u přestupkového neprošlo, pokud by nedoložili fízlové záznam.