Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parkování před domem

Dobrý den, před mým domem mi parkuje soused. Před svým vlastním domem si z předzahrádky která je na obecním pozemku udělal parkoviště pro více aut aby zde mohli parkovat hosté kterým pronajímá dúm k rekreaci. Pro své auto tam už nemá místo, tak parkuje před mým. Není s ním domluva, tvrdí že mi tam může parkovat protože pozemek je obecní. Bude problém, když já zaparkuji na tom parkoviští, které si zbudoval před domem, ale na obecním pozemku?

Já bych si koupil třeba škodu 120 za pár šupů a nechal mu to na tom jeho veřejném parkovišti třeba celý rok, když může, tak můžeš taky, a tím by jste byli vyrovnáni a kdyby se ptal na to parkování, tak bych mu řekl, že už jsem to pochopil a nemám s tím, že parkuje před mým domem žádný problém.

Nedávno jsem viděl zprávu z Německa (o kterém se u nás obecně předpokládá, že je tam pořádek a úcta k zákonům a nařízením), že komusi vadí, že mu tam parkují před výjezdem z garáže, tak to vyřešil, že si koupil dvě miniauta, (snad Smart) a postavil je na ulici aby mu vymezovala výjezd z garáže a nikdo mu tam nemohl zaparkovat. Akorát má problém, když s těmi miniauty musí jet na technickou kontrolu nebo co to v Německu mají, tak se mu tam hned někdo postaví.

Tak mne napadá, když vidím značku P - RESERVÉ pro nějakou firmu, kdo to povoluje a co a komu za to ta firma platí.
https://goo.gl/maps/UsVPevyPKXK2
Co kdyby se tazatel zeptal u nich na ouřadě, jestli by mu nemohli instalovat takovou značku před barák a co by ho to stálo?