Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr staré dovolené, jak to je ?

Dobrý den, měl bych dotaz jak je to s výběrem dovolené z minulého roku (zbyla mi asi půlka), do kdy si musíme starou dovolenou vybrat ? Já bych si vzal a vybral, ale, když požádám zaměstnavatele tak max. jeden den, více ne. Má na to vůbec právo, když se to týká staré dovolene ? Někde sem četl, že zaměstnavatel má nabídnout výběr do 30.6 jinak od 1.7 si zaměstnanec rozhodne sám, kdy si dovolenou vybere. Děkuji

»Někde jsem četl« → ale ne v zákoníku práce, že?
Zaměstnavatel určuje čerpání dovolené (nenabízí výběr).

Pokud by Vám čerpání loňské dovolené neurčil do 30. června, můžete si termín čerpání dovolené
určit sám. Je ale nutné zaměstnavatele o čerpání dovolené informovat minimálně 14 dnů předem.