Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské právo Fantozziho.

Zdravím Vás, mám takový dotaz, jsem grafik, a dostal jsem za úkol od jedné společnosti tvorbu bannerů (billboardů) které budou umístěny různě na Opavsku, Ostravsku, Olomoucku...

Na banneru/billboardu má být užitá fotka Fantozziho viz příloha v otázce, a text "s námi vám maléry pana účetního nehrozí."

Je možnost to nějak napadnout? že užíváme fotografii z filmu tohoto herce, fotka bude zvektorizovaná, tudíž to nebude fotografie ale grafika v křivkách, z dálky to bude působit jak fotka, z blízky půjdou vidět stopy barev.

Díky moc za jakékoliv odpovědi.

Předmět Autor Datum
autorské práva bude vlastniť filmová spoločnosť,ktorá film natočila/produkovala,obvykle sa autorské…
audax 12.06.2018 21:51
audax
Podle mě toto ty jako grafik vůbec nemusíš řešit. Podklady si dostal, máš je jen požadovaným způsobe… poslední
Araneus84 13.06.2018 10:46
Araneus84

autorské práva bude vlastniť filmová spoločnosť,ktorá film natočila/produkovala,obvykle sa autorské práva týkajú aj tvz.derivátov,takže aj nejako pozmenená fotografia,ktorá pochádza priamo z filmu je predmetom autorsky chráneného obsahu a vyžaduje sa súhlas vlastníka autorských práv na zverejnenie a aj komerčné a nekomerčné využitie,pokial je spojené s ďalším verejným publikovaním....

Podle mě toto ty jako grafik vůbec nemusíš řešit. Podklady si dostal, máš je jen požadovaným způsobem zpracovat a výsledek dát firmě. To, že si oni měli vypořádat autorská práva, je jejich starost, ne tvoje. Ty klidně můžeš předpokládat, že si to zařídili.
Je to stejné jako když si např. necháš v tiskárně vytisknout 4000 plakátů s krtečkem. Tiskárna nemusí vůbec řešit, zda jsi autorská práva vypořádal.

Jinak ohledně těch autorských práv má audax pravdu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru