Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sance postizitelnosti

Zdravim, mam v hlave takovy projekt - jelikoz se hodne zabyvam nakupy z ciny, vsimam si ze existuje spousta znacek, ktere si objednavaji genericke produkty z ciny, nechaji na ne vyryt svoje logo a pak je vydavaji za svuj vyrobek s vlastnim designem, a chteji za nej nemale penize (napr. Hodinky z ciny vyrobni cena $8 prodavaji za 1800). Smutny je na tom fakt, ze jim na to hodne lidi naleti, protoze ty produkty nevypadaji uplne nejhur, nicmene neni pravda, ze by byly vyrobene ani nevrhnute jimi... Takze ta backstory ktera tomu zvysuje hodnodu je falesna. Proto me napadlo vytvorit portal, ktery by na podobne vycuranky upozornoval. Samozrejme je mi jasne, ze by pristavali zaloby jedna za druhou, nicmene zajimalo by me jakou sanci ma nektera z nich obstat.

Předmět Autor Datum
On existuje ještě někdo, kdo tohle neví? Přišel jsi jenom o pár desítek let pozdě.
Wikan 22.06.2018 09:25
Wikan
Asi tak 95% lidí? Já nemluvím o produktech, které někdo navrhne, nechá si je vyrobit v číně a pak je…
Bustler 22.06.2018 10:00
Bustler
Já nemluvím o produktech, které někdo navrhne, nechá si je vyrobit v číně a pak je prodává. Já to p…
Wikan 22.06.2018 10:09
Wikan
Ok tak když si to pochopil a víš o tom, tak mi schválně řekni pár značek, na které já mířím, tedy ty…
Bustler 22.06.2018 10:17
Bustler
Značky mě nezajímají. Zato pravidelně nakupuju v Číně. Takže když u nás něco vidím, tak velmi často…
Wikan 22.06.2018 10:21
Wikan
No to je přesně ono.. Podobné neznamená stejné. A že to nabízejí čínani neznamená, že to není origin…
Bustler 22.06.2018 11:03
Bustler
Tak bezpečně to nedokáže identifikovat nikdo. Stačí jenom vědět o tom, že se to děje a když se mi ně…
Wikan 22.06.2018 11:23
Wikan
Jenomže ono to vždy tak lehce nalézt nejde. Navíc jak jsem říkal, to že to najdeš v číně ještě nezna…
Bustler 22.06.2018 12:31
Bustler
Dobrá, tak to na co jsi se ptal: Pokud nebudeš mít žádné důkazy, jenom domněnky (byť pravděpodobné),…
Wikan 22.06.2018 12:40
Wikan
Ale to se pleteš. Důkazní břemeno v tomto případě nese žalobce. Tedy dotyčný prodejce hodinek musí d…
Araneus84 22.06.2018 13:19
Araneus84
Jasně že důkazní břemeno nese žalobce. Ale pro něj asi nebude problém si nějaké důkazy vyrobit a pok…
Wikan 22.06.2018 13:47
Wikan
Důkazy vyrobit si může jednak těžko a druhak "vyrábět si" falešné důkazy = trestný čin. Jaké protidů…
Bustler 22.06.2018 16:26
Bustler
Horšie na tom je, že si v značkovej predajni kúpiš fejk aj s certifikátom v presvedčení, že je tovar…
Nuda 22.06.2018 10:05
Nuda
Tak jasný, o tom ani nemuvim, jako přímo kopie, o tom asi ani neni potřeba mluvit. Já spíš myslím ty…
Bustler 22.06.2018 10:13
Bustler
Já jsem tvůj příspěvek taky pochopil. A protože zřejmě potřebuješ od každého komentujícího důkaz tak…
Araneus84 22.06.2018 11:06
Araneus84
Hm, odkazuješ na produkt, kterým bych se vůbec nezabýval... marže 500% je totiž ještě celkem normáln…
Bustler 22.06.2018 11:11
Bustler
Odpověď na tvou otázku: Ne, nikdo nebude žalovat noname osobu, která věří tomu, že na prvních příčká…
Araneus84 22.06.2018 12:56
Araneus84
:D :D :D :D :D :D Neřikej tyjo ona se placená reklama zobrazí jako první? :D :D To by mě nikdy nenap…
Bustler 22.06.2018 16:32
Bustler
Je otázka, jestli tady je něco špatně. Není úplně neobvyklé, že produkty se mohu prodávat pod značko… poslední
Yarda 22.06.2018 22:51
Yarda

Asi tak 95% lidí? Já nemluvím o produktech, které někdo navrhne, nechá si je vyrobit v číně a pak je prodává. Ani nemluvím o blbostech za pár korun. To je samozřejmě jasné, že drtivá většina věcí, co se tu posledních 30 let prodává je z číny. Já mluvím o různých "českých značkách" které si na alibaba.com vyhledají např. čínského výrobce hodinek Daniel Wellington, nechají si na produkt designovaný úplně jinou firmou dát svojí značku a pak prohlašují, že jsou to kvalitní produkty od české značky s příznivou cenou a prodávají je okolo 2000 Kč. Výrobní cena je přitom třeba $5. Takže nejde o to, že prodávají produkty z číny jako každý. Jde o to, že tvrdí že jsou česká značka s doubrou cenou, přitom prodávají produkt s čornutým designem jiné značky, vyrobený v číně, s marží 1500%...

K propagaci pak využívají ty různé moderní celebritky z instagramu a podobně, které tomu samy věří a propagují to teenagerům jako super české produkty, často ještě více zkreslí pravdu a podobně. Poslední moje zkušenost je s takovými náramky s lávovými kameny. Když jsem se u některé z těch propagátorek, které míří především na malé děti zmínil, že jde o čínský výrobek v hodnotě 20 Kč, začala mě obvinovat že jsem lhář, že jde o kvalitní produkty a že by nikdy nepropagovala produkty z číny atd. :D Nejhorší na tom je že tomu věří ty děti, na které je ta reklama mířená a vyhazují přemrštěné sumy za kraviny, které se dají pořídit za pár korun.

Ok tak když si to pochopil a víš o tom, tak mi schválně řekni pár značek, na které já mířím, tedy ty, které dělají, že jsou to jejich produkty a přitom jsou to obšlehnuté designy. Jako asi jo, zas tak neznámý to neni, nicméně ta cesta od nalezení nějaký značky, přes zjištění čí design vykradli, až po to, od koho si to konkrétně nechají vyrábět a jaká je cena výroby neni úplně jednoduchá, a člověk, který se tomu moc nevěnuje na to podle mě jen tak nemá šanci přijít.

No to je přesně ono.. Podobné neznamená stejné. A že to nabízejí čínani neznamená, že to není originální produkt té značky která to nabízí taky. Ono když si totiž necháš cokoliv vyrobit v číně, tak se ty čínani neptají a ten tvůj produkt s tvým designem začnou nabízet na alibaba komukoliv... A z toho právě vznikají tyhle firmy o kterých mluvím... Takže patříš přesně tam, kde jsem říkal, sice o tom možná víš, nicméně sám to identifikovat nedokážeš, takže když by se ti někde zalíbil nějaký produkt, který jsi ještě nikde na čínských stránkách ani jinde předtím neviděl, klidně by se mohlo stát, že bys taky naletěl...

Jenomže ono to vždy tak lehce nalézt nejde. Navíc jak jsem říkal, to že to najdeš v číně ještě neznamená, že to originálně nenavrhla ta firma a značka, která to prodává...

Abych tedy dal příklad co myslím. Značka hodinek Lington... Tvrdí že jsou originální český brand s přívětivými cenami a já nevím co všechno. Přitom minimálně jeden z modelů hodinek, které prodávají je kompletní kopií designu hodinek Daniel Wellington (se jménem značky si taky moc práce nedali Wel-Lington). Jediný rozdíl je v ciferníku, který si samozřejmě navrhli sami (navrhli čti přidali navíc druhou čárku čtvrt, půl, třičtvrtě, celá a logo). Přitom vyrábět si to nechají tady: https://kanishi.en.alibaba.com/product/60718225120-805867319/Japan_Quartz_Luxury_Black_Simple_Minimalist_Watch_Women_Men_Rose_Gold_Thin_Mesh_Stainless_Steel_Band_Leather_Waterproof.html?spm=a2700.8304367.rect38f22d.3.79ae1d5c40JQ9k

Výrobní cena $5, prodávají za $90... A propagace probíhá, právě masově, a mířená je především na teenagery, kteří se tím moc nezabývají, s tím že samozřejmě všude je obrovská cenzura kohokoliv, kdo se odváží odkázat nebo jen zmínit neco ve spojitosti s čínou nebo spojitosti s designem Daniel Wellington. (Vlastní zkušenost) Nejhorší je fakt, že jsou docela populární a dost lidí jim na ty kecy naletí i z důvodu, že vše působí dost seriózně.

Tyto a podobné myslím... Ale jak říkám, já vím, že je tady prostě řada lidí, kteří o tom nevědí a nebo to nejsou schopni dohledat. Takže smysl to určitě má. Ale na to jsem se hlavně neptal...

Ale to se pleteš. Důkazní břemeno v tomto případě nese žalobce. Tedy dotyčný prodejce hodinek musí dokázat, že zboží neimportuje z Číny, nýbrž ho vyrábí např. ve vlastních dílnách, apod. pokud by chtěl žalovat tazatele pro pomluvu či nepravdivé tvrzení.
Tedy šance na úspěch žaloby bude dost vysoká v případě, že tazatel bude prokazatelně lhát. V opačném případě nikoli.

A to vše samozřejmě za předpokladu, že si jeho stránky vůbec někdo všimne a bude se jí zabývat.... Takovýchto pomlouvačných stránek je plný internet a nikdo to neřeší.

Důkazy vyrobit si může jednak těžko a druhak "vyrábět si" falešné důkazy = trestný čin. Jaké protidůkazy? Stačí napadnout věrohodnost důkazů a oni musí dále a hlouběji prokazovat. To mě ani tak netrápí. Mě šlo spíše o to, jak obstojně mě například mohou žalovat za poškozování dobrého jména, pokud jim to jméno poškozuji tím, že zveřejňuji pravdivé informace. Protože pravda nepravda, tak jako tak jim to jméno poškodí.

Horšie na tom je, že si v značkovej predajni kúpiš fejk aj s certifikátom v presvedčení, že je tovar pravý.

Náramkové hodinky u nás na trhovisku na Miletičke predávajú priamo z kýblov (vedier), akúkoľvek značku si zmyslíš v cene za kus 5€. Aj Breitling s doživotnou zárukou pre nastávajúce pokolenia.

Však napríklad výrobná cena smradľavého plošáku určeného do telefónu stojí 10€ a ak ho žltí nacvakajú kdesi v garáži do elegantnej plastovej krabičky s dotykášom, piatimi kamerami aj po obvode so značkou CC, tovar ide na dračku v cene od 500€ po 1200€ priamo pre lúzu opíc plendajúc sa 24-hodín denne po uliciach s pricapenou plackou na ušiach, tváriac sa velice dôležito, ako majstri zemegule.

Ako to tí žltí dokážu? Napríklad dopestovať poondiaty cesnak (u nás sa tejto činnosti takmer nikto z farmárov nevenuje), chemicky ho vybieliť, uskladniť, previesť cez polovicu zemegule a predávať ho v Európe so zlatou visačkou kvality. Pričom sa konkurenčne cenovo vyrovnajú našim žobrákom makajúcim na rolách za 2€ na hodinu.

Však len doprava blbého cesnaku musí stáť majland, kde je clo, dane a ostatné poplatky.

Tak jasný, o tom ani nemuvim, jako přímo kopie, o tom asi ani neni potřeba mluvit. Já spíš myslím ty, co se tvářej hrozně důležitě, že dělaj já nevim co, dělaj že to je jejich práce a design a přitom jediný co udělali je poslali návrh loga do číny.

Já jsem tvůj příspěvek taky pochopil.
A protože zřejmě potřebuješ od každého komentujícího důkaz tak:
https://www.armed.cz/takticke-pero-uzi/
https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-defence-personal-Tactical-Pen-Self-Defense-Pen-Tool-Multipurpose-Aviation-Aluminum-Anti-skid-Portable/32882139736.html

A napíšu ti to samé co oni. Každý člověk, který je při smyslech toto dávno ví. A ten co při smyslech není, ten nějakou noname stránku od noname tvůrce ,kterou plánuješ vyrobit, ani neobjeví ani nepochopí....

Hm, odkazuješ na produkt, kterým bych se vůbec nezabýval... marže 500% je totiž ještě celkem normální, navíc nejde o konkrétní na tomto založený brand, ani o věc která je masově propagována. Takže ne nepochopils. Jinak tedy já jsem schopný SEO udělat takové, že když někdo napíše jméno té značky do google, tak se první objeví moje noname stránka, a až pak stránka toho produktu takže asi tak...

Kromě toho opět se tu akorát rozmáhá ten český nešvar odpovídat na něco, na co se nikdo neptal. Přečtěte si prosím to na co jsem se ptal a odpovídejte k tématu nebo vůbec.. Ušetříte čas sobě i mě, protože mě tyto bezpředmětné řeči, od lidí, kteří tomu nerozumí a nedokáží odpovědět na položenou otázku nezajímají... Díky

Odpověď na tvou otázku:
Ne, nikdo nebude žalovat noname osobu, která věří tomu, že na prvních příčkách vyhledávače googlu budou stránky s dokonalým SEO a ne ty placené, která má dokonalé knowhow o všem. Čistě pro to, že na noname stránku nikdo nepoleze. Mě otravuje už to číst tvé rádobychytré nicneříkající komentáře tady, natož na "tvé" stránce.
Stačí takto ?

PS: " ze by pristavali zaloby" možná by ses místo toho geniálního psaní SEO mohl zvládnout první naučit česky, rozumbrado.

:D :D :D :D :D :D Neřikej tyjo ona se placená reklama zobrazí jako první? :D :D To by mě nikdy nenapadlo čoveče díky za info. :D U toho je většinou napsáno sponzorováno nebo něco podobnýho, pokud jsi to ještě nezjistil. Tak proč to čteš? Nutí tě snad někdo? Nebo nejseš svéprávnej, že děláš něco co dělat nechceš? Klasika, aby nit nenechal suchou tak začne kritizovat pravopis jak malý dítě :D Díky.. fakt jsi mě rozesmál

Je otázka, jestli tady je něco špatně. Není úplně neobvyklé, že produkty se mohu prodávat pod značkou prodejce. Vzpomínám si, kdysi byl kolega v (tehdy západním) Německu a přivezl odtamtud nějaké tiskoviny, abychom měli nad čím slintat. Mimo jiné katalog zásilkového obchodu Quelle, měli tam v nabídce spotřební elektroniku "značky" Universum. A mezi těmi produkty jsme našli televizor (černobílý, asi se je v té době už renomovaným výrobcům nevyplatilo vyrábět, ale nějaká poptávka po nich snad ještě byla) z naší Tesly.

V současné době existuje termín "Uvedení na trh" - podmínky, které musí splnit výrobce nebo dovozce ze zemí mimo EU, aby tu mohl zařízení co vyrábí nebo dováží prodávat nebo provozovat. A pokud je daný produkt nesplňuje, tak se mohou točit miliony.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru