Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dohoda o pracovní činnosti

Dobrý den mám se zaměstnavatelem uzavřenou dohodu o pracovní činnosti teď na letní prázdniny ale dostal jsem lepší nabídku a chtěl bych odejít, co jsem se dočetl tak zaměstnanec ani zaměstnavatel nemusí udávat důvod k ukončení pracovní činnosti ale zaměstnanec by po ohlášení odchodu měl ještě odpracovat 15 dní je tomu opravdu tak? Nešlo by to jinak? Myslel jsem že u (dpč) je možnost ze dne na den. Předem děkuji za pomoc

Z § 77 zákoníku práce:

(4) Není-li sjednán způsob zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti, je možné ho zrušit
a) dohodou smluvních stran ke sjednanému dni,
b) výpovědí danou z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu s patnáctidenní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně, nebo
c) okamžitým zrušením; okamžité zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti však může být sjednáno jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.