Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohy na služby spojené s bytem a úplně jiná realita

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jestli je možné nějak řešit následující problém.

Platíme měsíční zálohy na služby spojené s užíváním bytu. Je zde například voda, společná energie, výtah, vývoz popelnic a úklid.

Teď nám ale došlo vyúčtování a výše záloh a realita jsou úplně odlišné.

Chápu to u plateb za vodu nebo teplo, ale u položek jako vývoz popelnic a úklid ne.

Platíme zálohy:
Úklid: 200 Kč / měsíc
Vývoz popelnic: 150 Kč / měsíc

Realita je ale následující:
Úklid: 800 Kč / měsíc
Vývoz popelnic: 450 Kč / měsíc

Dá se proti takovému zvýšení nějak právně bránit?

Předem moc děkuji

Dostali jsme vyúčtování, kde jsme měli nedoplatek za 4,5 měsíce za úklid cca 2600 Kč. Když to vydělíme 4,5, tak to vychází cca 580 Kč na měsíc + ještě přičteme 200 Kč zaplacené zálohy.

Bylo nám to vysvětleno tak, že jelikož není dům, ve kterém bydlíme plně obsazen, tak to prostě je dražší.

Nevím ale, jestli je z legislativního hlediska moje povinnost platit za neschopnost zaplnit bytový dům ze strany majitele.

Díky za komentáře.

Dá.

Postav si na vlastnej parcele r.d. podľa metráže a podlahovej plochy, ktorého budeš spolu s parcelu ideálnym vlastníkom 1/1-ny z celku bez vecného bremena a poznámok pod čarou zapísaný v príslušnom LV k.ú.

I tu sa obec urputne brání s poplatkom za odvoz komunálnych odpadov na osobu i keď máš nahlásený svoj trvalý pobyt v inej svojej nehnuteľnosti situovanej v cudzom kraji a okrese.

Pritom lúze Cigáňov z osád a okolitých bezprízorných chatrč nasáčkovaných na cudzích parcelách, sa z daní poplatníkov nielenže stavajú obydlia z daní poplatníkov, ale aj sa "keep smilling" bezplatne odvážajú v kontajneroch veškeré nimi vyprodukované odpady, kanalizačné splašky, poskytuje sa im bezplatná zdravotná pomoc v rámci sociáľeho cítenia, sociáľnej rovnosti, sociálneho, zločineckého boľševického megabordelu komunistických parazitov spoločnosti, kradnúcich eurodotácie a eurofondy k tomuto účelu poskytnuté.

Bez podrobností o vyúčtování nelze dát info. Jen si vezměte pro příklad odpad. Platí se +/- za osobu 500Kč za rok. Vy uvádíte 450za měsíc. Něco je špatně. Úklid 800Kč ale čeho úklid? Kolik lidí v domě platí 800Kč.
Nechte si to vysvětlit od toho, kdo vám předložil vyúčtování.