Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepis auta, které je stále psané na AAA auto

Dobrý den
Mám dotaz ohledně přepisu auta. Koupil jsem auto, u kterého je na technickém průkazu stále psaný jako majitel společnost AAA Auto. Majitel, který auto od autobazaru koupil neprovedl přepis. Když jsem si to u společnosti ověřoval, tak mi bylo řečeno, že s přepisem na mou osobu problém nebude, že prý mám dojet na nejbližší pobočku a tam mi vypíší novou plnou moc na mé jméno. Na pobočce mi však řekli, že potřebuji plnou moc od majitele, který auto koupil, ale nepřepsal. Ten bohužel přestal komunikovat, takže se chci zeptat, zda je tu nějaká možnost, přepsat auto na základě kupní smlouvy.

Abyste vozidlo mohl přepsat, potřebujete platnou evidenčku, techničáky, peníze a přítomnost osoby zapsané v techničáku, nebo ověřenou plnou moc.
Takže jak již jednou Vám sdělili, napíšou plnou moc a vy si vozidlo na sebe napíšete. Plná moc od osoby, které není zapsaní v techničáku(kupec co nepřepsal vozidlo) je k ničemu a nic neřeší.
Na základě kupní smlouvy se vozidla nepřepisují.

Zrovna teď jsem přišel z registru. Tam mi bylo řečeno, že se mám obrátit právě na AAA Auto. Plnou moc má prý vydat ten, kdo je zapsán v TP. To že se předchozí majitel na přepis vykašlal, je prý už věc jiná. Papírově je stále majitelem autobazar. Předchozí majitel, je prý v tuto chvíli pouze blb co jezdil s nepřevedeným autem.

Chceš počuť pravdu?
Pekne ťa OSRALI!
Majiteľ má prachy, AAAautopodvodníci majú svoju províziu, ty máš auto, ktoré ani tvoje nie je (a teda sa môže stať, že AAAautopodvodníci nejakým spôsobom dosiahnu, že odrazu ti bude odobrané).

Inak - AAAauto to je jedna banda podvodníkov, ktorí veselo stáčajú kilometre, navyšujú ceny aj o 100% a vyhlasujú, že autá sú všetky OK (a pritom sú to často vraky, ktoré neprejdú ani EK, TK), v prípade reklamácie odrazu majú za sebou právnikov, ktorí zákazníka tak zotrú, že zaplatí aj to, čo nemal.

Jak mi můžou sebrat auto, které je podle platné smlouvy prodané předchozímu majiteli? Ta smlouva stále existuje a pochybuji, že zrovna tohle auto by jim stálo za tu námahu. Navíc vlastníka auta určuje kupní smlouva nikoli TP. AAA Auto prodalo auto jistému týpkovi, který auto vlastnil, ale nepřepsal ho na sebe. Týpek prodal auto mně, tudíž mně také patří(upozorňuji, že kupní smlouvy stále existují) Toliko k tomu, že říkáš, že auto není moje. Navíc se tu řeší problém s přepisem, který není neřešitelný, jen je to na dlouhé lokte toť vše.

To že jsou AAA Auto šmelináři ví snad každý. Auto jsem nechal prověřit a byl jsem i u toho, kdy bylo napojeno na diagnostiku(s klepáním na dřevo říkám, že ze strany AAA Auto je v pořádku)

Proč podvodníci AAA ? Právě naopak. Všechny auta mají od prodejců vykoupené a převedené. Asi neznáš co znamená nahánění neznámého majitele z nějakých pochybných inzerátů. Buď pan Cukrář nemá zkušenosti,ale opravdu panáček dvakrát nekáže. Ááčka v tom už nejedou,ale kokot,který to nepřevedl.

Odpovedal si si už v otázke. AAA ti nemôže dať plnú moc na prepis, keďže už raz takúto plnú moc dala pánovi XXX a zároveň je (AAA) viazaná aj kúpnou zmluvou s XXX. Teda musíš do toho zapojiť aj pána XXX. Bez neho to nepôjde. Ak pán XXX nekomunikuje, tak si komunikáciu musíš vynútiť napr. prostredníctvom polície (trestné oznámenie).
Napadajú ma tiež otázky ako:
1.: Kto platí PZP? AAA, alebo XXX, alebo ty, alebo nikto?
2.: Ako by sa uplatnila objektívna zodpovednosť za porušenie dopravných predpisov týmto autom?
To, ako by si vedel využiť tieto rozpory, nechám na tvoju fantáziu.

Nefantazíruju, proto se to právě snažím řešit ;) Ale i na registru vozidel mi bylo sděleno, že mám kontaktovat AAA Auto. Ještě mě napadá možnost, dohodnout se právě se zastoupením aček aby vynutili přepis na předchozího majitele.

"AAA ti nemôže dať plnú moc na prepis, keďže už raz takúto plnú moc dala pánovi XXX "

Plnou moc, světe div se, je možné dát na téže úkon vícero subjektům. Neexistuje žádný limit na počet plných mocí komukoli vydaných...
AAA by ti měli na základě předložení kupní smlouvy s panem XXX a případně ukázáním velkého TP, aby se mohli ujistit, že nový majitel auto na sebe nepřepsal, vydat zcela regulérně plnou moc.

Pokud ti plnou moc přesto nebudou chtít vydat, upozorni je, že prodávajícímu, který nezařídil převod auta do 10 dnů od prodeje hrozí pokuta až 50.000 Kč.
Viz https://www.finance.cz/475151-prevod-vozidla/
"I z tohoto důvodu proto nelze doporučit, aby prodávající udělil plnou moc k převodu kupujícímu. Pokud by kupující totiž s převodem příliš dlouho otálel, odpovědnost za nedodržení lhůty je stále na bedrech prodávajícího. Lze tedy doporučit nepředávat vozidlo a doklady k němu kupujícímu dříve, než na něj bude v registru přepsáno."

Forestek píše, že nemám zkušenosti, registr vozidel sdělil, že musí plnou moc napsat ten, kdo je v techničáku, tedy AAA. Jedna pobočka AAA sdělí, že to napíšou. Tak je to dle zákona 56/2001.

Vůbec nechápu, jak při převodu bude uplatňovat nějakou plnou moc od osoby, která není uvedena v registru. To by musel kupec od AAA vozidlo na sebe nejdříve převést a pak na dalšího kupce. To určitě neudělá.

Zkuste položit dotaz odborníkům na https://www.poradte.cz/

No spíš jsem to myslel tak, že není ani v zájmu autobazaru aby na něj bylo psáno auto, které je v provozu. Zkrátka nikdo nechce aby průšvihy někoho jiného šly na něj. Pouze se tu snažím najít cestu. Jak z toho ven. Až to vyřeším, tak dám vědět jak jsem to vyřešil.

Forestku, nemám přehled kolik prodají aut, ale má přehled o registraci vozidel. Znám podrobně zákon 56/2001, a tomu je úplně jedno, kolik aut se prodá a zda je někdo kretén. Bazar není hasič, ale osoba zapsaná v registru vozidel, takže to musí řešit.
Pokud náhodou někde na pobočce AAA je člověk, který má podobný názor jako Vy, pak se nedivím, že nedá plnou moc. Musí do jiných AAA, kde tomu rozumí. Páč bez toho vozidlo nepřepíše.