Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakým dnem končí zrušení prac. poměru ve zkušební době když je ukončení posláno poštou?

Podle mě je to posledním dnem uložení na poště, jak dlouho musí být zrušení uloženo na poště, 5 nebo 10 dní? Je to zákonem stanoveno kolik dní musí být ukončení uložené na poště než si doporučený dopis na poště člověk vyzvedne ?

A je možné, že když si to člověk nevyzvedne, ukončení už posledním dnem už proběhlo, a přijde si pro papíry do práce až za týden po tom ukončení, že mu dají ukončení podepsat znovu k datu kdy si tam přišel pro papíry(odevzdat prac. oblečení,pro zápočťák atd.) ?

Pokud vím, určuje délku úložní doby odesilatel, který může i povolit
nebo nepovolit prodloužení úložní doby na žádost příjemce.

Podmínkou pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době je
doručení písemného zrušení druhé straně.
Pokud si zaměstnavatel nechal písemnost vrátit, nedoručil ji.

Jiná situace by nastala v případě, že by zaměstnavatel nechal
písemné zrušení pracovního poměru po skončení úložní doby
vložit do schránky příjemce. V tom případě by pracovní poměr
skončil dnem doručení.

___

Každou písemnost podepisuje ten, kdo ji píše, nikoliv její příjemce.
Příjemce pouze potvrzuje příjem (doručení) písemnosti.