Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úraz ve zkušební době

Ahoj, pra­cu­ji už mě­síc a jsem stá­le ve zku­šeb­ní do­bě. Jsem s ve­dou­cí na prá­ci do­mlu­ve­ný do 30.8. ale zlo­myl jsem si no­hu a nejsem schop­ný dál ma­kat. V té zku­šeb­ní do­bě jsem ale do­stal in­for­ma­ci, že mo­hu skon­čit ze dne na den. Přes­to jsem ale po­de­pi­so­val ně­ja­ké smlou­vy, nějaký ten úvazek. Co vše bu­de po­tře­ba za­ří­dit / po­de­psat? Bu­dou chtít lé­kař­ské ra­zít­ko o zlo­me­ni­ně, ne­bo to ne­bu­dou ani ře­šit, když jsem ve zku­šeb­ce? Moc dě­ku­ji za kaž­dou ra­du.

Se zlomenou nohou snad nebudeš pracovat, tak pokud neděláš načerno, tak tak dodej do práce od doktora neschopenku. Jestli tě vylije ve zkušebce nebo ne, to záleží na zaměstnavateli a každá rada z internetu je zbytečná.
Jestli jsi jen na letní brigádě, tak to ukonči rovnou, protože se zlomenou haxnou stejně do konce prázdnin makat nebudeš.

V té zku­šeb­ní do­bě jsem ale do­stal in­for­ma­ci, že mo­hu skon­čit ze dne na den.

Vy jako zaměstnanec můžete opravdu pracovní poměr zrušit ve zkušební době kdykoliv,
klidně i ze dne na den, bez ohledu na případnou nemoc.

Pro zaměstnavatele ale existuje omezení: Zaměstnavatel nesmí pracovní poměr ve zkušební
době zrušit po dobu prvních 14 dnů nemoci zaměstnance.

Zrušení pracovního poměru musí být písemné a musí být doručeno druhé straně.

__

Já bych si na Vašem místě nechala normálně vystavit neschopenku a tu bych doručila zaměstnavateli.
Zbytek bych nechala na něm.