Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status studenta po ukončení v mimořádném termínu

Dobrý den,

k úspěšnému absolvování studia už mi zbývá pouze obhajoba bakalářské práce, a to 30.8 - jedná se o mimořádný termín (státnice už mám splněné).

Chtěl bych se zeptat, dokdy mi v mém případě platí status studenta?
Někde jsem se dočetl, že ještě měsíc po absolovoání. Ale zřejmě to platí při absolvování v řádném termínu.
V mém případě mi status studenta končí právě toho 30.8., pokud se nepletu.
Co to pro mě znamená?
Práci hledám a rozeslal jsem několik životopisů. Co když však nebudu do konce tohoto týdne nikde přijat? Hádám, že to pro mě znamená přihlášení se na úřadu práce. Jaká je však lhůta, dokdy tak musím učinit, abych nebyl nějakým způsobem stíhán a nemusel tedy platit zdravotní pojištění?

Budu velmi vděčný za odpovědi.

Tak ještě potvrzeno přímo od VZP:

Pokud jste řádně ukončil studium na vysoké škole státnicemi, je třeba nám tuto skutečnost doložit.

Zdravotní pojištění je za Vás hrazeno měsíc, po řádném ukončení studia státnicemi, pokud jste nedovršil věku 26let a nepokračujete v návazném studiu.

Poté máte povinnost se nahlásit na úřad práce, kde by za Vás hradili povinné zdravotní pojištění, nebo se nahlásit na VZP ČR jako OBZP hradit si měsíční zdravotní pojistné sám.