Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platnost dokumentu

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat zde je tady nějaká znalá osoba která by mě mohla říci,
jestli tento dokument (viz příloha) je stále platný a nebo nikoliv.

Navštívil jsem právníka, který říkal, že s něčím takovým se setkal poprvé v životě a nemyslí si že je to platný dokument,
z dvou hledisek. Je to povolení k stavbě, nikoliv nějaké hromadné územní nařízení a potom v samotném dokumentu se píše na straně 2:

Toto rozhodnutí platí dva roky ode dne, kdy nabylo právní moci, pokud nebyla v této lhůtě podána žádost o stavební povolení nebo k povolení zařízení podle stavebního zákona.

Nicméně následně na stavebním úřadě, kdy to paní úřednice vzala k úřednici nejvyšší, mě bylo oznámeno, že dokument je pro mě platný a tedy jej v mém úmyslu stavby musím respektovat.

Děkuji za jakýkoliv názor,
Andrej Kouřil

z toho vyplýva jediné,dokument hovorí o dvojročnej lehote platnosti pre možnosť požiadať a vydať povolenia na stavby a stavebné úpravy v rámci zriadenia záhradkárskej kolonie,v súčasnosti je už dokument z tohto pohladu neplatný a nieje možné dodatočne ho už nejako doplniť a predlžiť platnosť,nejaké dodatočné stavebné úpravy a stavby bude musieť pravdepodobne znovu schváliť útvar hlavného architekta mesta Prahy,z tohto pohladu je dokument stále záväzný,čo sa vtedy na obmedzenú dobu povolilo,nieje možné bez potrebných súhlasov a povolení meniť,musí tam byť aj vyjadrenie a povolenie útvaru hlavného architekta,nielen nejaké bežné stavebné rozhodnutie obvodného stavebného úradu....