Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna trvalého pobytu

Zdravím,

Když si změním místo trvalého pobytu, co vše je nutné obstarat? S občanským průkazem mě napadá ještě toto:
- Banky - hned
- Pracovní smlouva - hned
- Lékař (praktický i zubař) - oznámení až při návštěvě
- Zdravotní pojišťovna - hned
Je něco nutné nahlašovat Správě sociálního zabezpečení (důchod nepobírám a dalších 40 let nebudu)? U řidičského průkazu jsem četl, že se již změna trvalého bydliště nemusí nikde oznamovat (platné od 07/2018).
Vím, že podle zákoníku nepotřebuji souhlas pronajímatele, kam jsem se nastěhoval, ale musím mu něco oznamovat? V nájemních smlouvách je uvedené trvalé bydliště. To je nutné taky měnit?

Ještě jedna věc. Na základě reference bývalé nájemkyně-kamarádky pronajímateli věřím, a proto jsem moc nehrotil podepsání nájemní smlouvy, která dle mého ani není oficiálně platná (odkazuje se na starý občanský zákoník, apod.). Bude se v tomhle nějak městský úřad šťourat?
Díky za odpovědi.

pokial to nespraví zamestnávatel,alebo si si sám sebe šéfom,tak okrem zdravotnej poisťovne treba zmenu trvalého bydliska oznámiť aj sociálnej poisťovni,zbytok si už vymenoval.......zmluvu o podnájme by si mal mať vo vlastnom záujme podpísanú,je to doklad o tom,že užívaš byt/dom/obydlie legálne so súhlasom majitela keby k niečomu došlo,nikdy nehovor ,že sa nemôže nič stať,to nevadí,že by bola vypracovaná v čase,keď platil starý občiansky zákonník....

V roce 2018 (od 1. ledna 2014) nelze uzavírat nájemní smlouvu podle starého občanského zákoníku.
K ohlášení nového trvalého pobytu potřebujete platnou nájemní smlouvu na své jméno…

Já bych se dohodla s majitelem a uzavřela řádnou nájemní smlouvu, potom bych řešila trvalý pobyt.