Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škola nutí souhlas se sběrem osobních údajů zvláštní kategorie

Vzhledem k tomu, že znám učitele, kteří by k těmto velice citlivým informacím (Zvláštní kategorie osobních údajů jsou takové osobní údaje, které vypovídají o rasovém či etnickém původu, politických názorech, náboženském vyznání či filozofickém přesvědčení, členství v odborech, zdravotním stavu či o sexuálním životě nebo sexuální orientaci fyzické osoby. Za zvláštní kategorii údajů jsou považovány i genetické a biometrické údaje, které jsou zpracovávány za účelem jedinečné identifikace fyzické osoby.) dostali, s tímto nesouhlasím. Ovšem dočetl jsem se také, že tato lze zpracovávat, pokud zpracování je nezbytné pro plnění povinností v oblasti pracovního práva, práva sociálního zabezpečení a sociální ochrany. Jsem tedy nucen s tímto souhlasit, aby mohl syn studovat?

Prosím neřešme morální stránku věci, ale čistě právní.

Předem děkuji za všechny odpovědi.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
dotaz je kostrbatý Vzhledem k tomu, že znám učitele, kteří by k těmto velice citlivým informacím ()…
zliv mont 11.09.2018 12:05
zliv mont
Nechci, aby mohli zpracovávat synovi údaje uvedené v závorce. Ptám se na to, jestli neexistuje nějak…
Nekdorandom 11.09.2018 13:01
Nekdorandom
Nechci, aby mohli zpracovávat synovi údaje uvedené v závorce Když jim ty údaje nedáte,nemají co zpr… poslední
Karel04 11.09.2018 13:52
Karel04

dotaz je kostrbatý

Vzhledem k tomu, že znám učitele, kteří by k těmto velice citlivým informacím () dostali, s tímto nesouhlasím.

Se dostali? By se dostali? Jde o učitele na tvé škole? S čím nesouhlasíš, že by se k nim dostali?

A konrétně:
K jakým konrétním údajům by se dostali ? (Jako ke konrétnímu atributu - jakou stranu studenti volí nebo údaje konkrétního člověka)
Jde ti o tvou osobu nebo o obecně typ údaje , ke kterému se učitelé mohou dostat?
O jakou jde školu(resp zda je ti pod 15 nebo nad 18 nebo ne)?
Jde o nástup na školu nebo dokonce jen přihlašování na školu nebo "se mění pravidla hry" během studia, kdy už študuješ ?

Inkrimimované údaje si učitelé mohli někde zjistit /přečíst bez tvé pomoci nebo jsi jim je řekl nebo dokonce sdělil z nějakého dotazníku/přihlášky?

Aha teď se z toho vyklubal nepřímý dotaz, že ty se ptáš na syna.

Ta teorie o nutnosti zpracování + nenutnosti souhlasu se mi zdá vražedná, pak by šlo nadále šmírovat lidi, protože by šmíráci informovali jen o údajích ,které se zdají nezávadné.

Správně by měli informovat o všech údajích, které chtějí zpracovat . + chtít souhlas jen u nástavbových věcech (KDo to jako rozhoduje??). Celé je to GDPR nedomyšlené, problém neřeší, ale vytváří. jediná kladná věc je, že na problém upozorňuje.

Nechci, aby mohli zpracovávat synovi údaje uvedené v závorce. Ptám se na to, jestli neexistuje nějaká úprava, která by určovala, že se zpracováním informací musím souhlasit (třeba kvůli tomu, že by měla škola povinnost v oblasti práv zmíněných výše).

Nechci, aby mohli zpracovávat synovi údaje uvedené v závorce

Když jim ty údaje nedáte,nemají co zpracovávat ani s uděleným souhlasem.Těžko někdo může vyžadovat poskytnutí náboženského vyznání,sexuální orientace nebo politické příslušnosti z důvodu poskytování poradenství psychologa nebo asistenta.Do toho nikomu nic není ani v zaměstnání.A zdravotní stav jen pokud souvisí se školou,tj.když nějak omezuje studium,tělesnou výchovu,riziko nakažení ostatních apod.Nikdo nepotřebuje vědět,že mám jen jednu ledvinu,špatnou erekci,AIDS nebo hůř slyším.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...