Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně zaplacena pokuta

Zaplatená pokuta bude im na účet pripísaná - o to sa neboj. Bude však v "kolonke" neidentifikovaná" - teda nebude spárovaná. Ak si však to posielal z IB (Internet Banking) - vo výpise sa im ukazuje účet, odkiaľ to prišlo, tiež sa tam ukazuje majiteľ účtu (ďalšie žiadne údaje však už nie - teda údaje pri zriadení účtu sa nezobrazia - dátum narodenia, číslo OP, bydlisko a pod.). Ak si dostal pokutu, strážnici si na 100% overovali tvoju totožnosť - to istotne majú uvedené i v hlásení. Takže po čase sa vrátia k tým nespárovaným platbám a pomocou mena majiteľa účtu zistia aj to za čo to bolo platené, zistia z hlásení aj za čo to bolo a kedy to bolo udelené a platbu (síce neskoro, ale predsa) spárujú.
Ak by to nevedeli - ozvali by sa - a tebe by potom stačilo poslať len časť z výpisu účtu, kde bola platba realizovaná a vec by sa vyriešila.
Ešte doplním - ak by náhodou požadovali znova zaplatiť - zaplať - pri koncoročmnej uzávierke by im vyskočila tá nespárovaná platba a museli by ju vrátiť späť na účet odosielateľa - inak by sa správny orgán mohol dopustiť neoprávneného obohatenia (a je jedno, či je to 1 Kč, alebo 100 Kč - nepatria im).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny