Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na Getty Images není možné dávat fotku z libvolného foťáku (viz článek)

Zde(zdroj)

As of July 13, 2010, the Leica X1 was the first compact camera to be approved by Getty Images for submissions to their image library,[1][2][3] and remained the only compact camera ever on that list, as on April 27, 2011, Getty published a revised wording of its technical requirements that no longer dictated what cameras could be used.[4]

To jsem ani nevěděl, že tam nějaké omezení je. Jak se to třeba ověřuje nebo kontroluje? Co když někdo tam nahraje fotku z jiného foťáku? Ukáže se chybová hláška? Pokud se to kontroluje přes EXIF, co když se jeho údaje změní, aby odpovídaly danému "povolenému foťáku"?

A není to diskriminace? A jaký vůbec je smysl toho omezení, že tam udajně jde nahrávat jen z některých foťáků?

Na Getty Images už normálne uvažujúci ľudia fotky nedávajú. Getty Images požaduje platbu za použitie fotiek aj v prípade, že si ty ich autorom! Jednoducho - prevezmú autorské práva od teba a privlastnia si ich - a ty o tom ani nevieš.