Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chargeback v bance

Dobrý den.
Stala se mi nemilá věc. Dostatečně jsem si neproklepl zahraničního obchodníka, provedl u něj nákup přes internet, za zboží zaplatil kartou online (3500,-Kč).
Zboží nepřišlo, obchodník mlčí, neodpovídá, nereaguje.

Díky vyhledávání na internetu jsem zjistil, že můžu svou banku požádat o chargeback - reklamaci, která by měla být zdarma.
odkaz na internetovou stánku finance.cz s článkem o chargebacku
V bance mi ale sdělili (UnicreditBank), že reklamovat se dá pouze neoprávněné strhnutí platby z karty, navíc se za reklamaci bude platit 300,-Kč. Že mi nezbývá, než se obrátit s reklamací na obchodníka, kterému jsem platbu uhradil.
Jak to tedy je, na co mám nárok? Nebo se s penězi můžu rovnou rozloučit?

Děkuji za odpověď, přeji pěkný den.

Nejjednodušší je bance oznámit, že si ty nic neplatil a karta byla zneužita, tj. jedná se o neautorizovanou transakci a žádáš tak vrácení peněz zpět...

https://www.dtest.cz/clanek-3491/esc-jak-ziskat-penize-zpet-od-neferoveho-obchodnika

zkus zavolat příp. na telefon z toho článku:
Kontakty na ESC pro ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: esc@coi.cz
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz

Obecně je samozřejmě lepší neplatit kartou napřímo (v případě zahr. obchhodníka bych na to nepřistoupil ani náhodou), ale všechny takovéto platby provádět přes paypal s navázanou kartou, kde dostaneš v takovém případě peníze zpět do 24h bez jakýchkoli problémů ...
Pořád mi uniká, proč toto lidé nedělají...
Za paypal nic neplatíš, peníze odcházejí z karty jako kdybys platil napřímo (tzn. banka to i započítává a vyhodnocuje jako platbu kartou = máš bonusy u banky jako za platby kartou), namísto neustáleho opisování čísla z karty zadáváš jen svůj email a heslo (resp. přihlášení do paypal), máš 100% garanci vrácení peněz v případě problémů (paypal vrací peníze zpět na kartu, tedy ti odejdou zase zpátky přímo na účet v bance) ...