Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyžádaná pošta minulého majitele / dlužné částky / exekutor?

Ahoj všem,
již delší dobu přibližně rok, řeším problém s nevyžádanou poštou. Koupili jsme rodinný domek, který byl v minulosti zabaven (cca. dva roky zpět). Poté ho v dražbě odkoupil další člověk, který ho poté dále prodával. Nyní jsem majitel já (necelý rok), nicméně stále mi chodí pošta pro rodinu, které byl tento rodinný dům zabaven.
Tato rodina bydlí nedaleko odsud. Několikrát jsem je slušně poprosil aby si změnili doručovací adresu, vždy naslibují hory doly, ale to je tak vše. Volal jsem i do společností odkud složenky chodí, ale i tam jsem neuspěl. Prý nemohu změnit doručovací adresu, bez jejich osobních informací, které nemám. Na poště jsem také neuspěl i přes několik upozornění stále objevuji nové složenky ve schránce a to minimálně 2x do týdne.
Nejdříve jsem složenky vhazoval do schránky rodině, které patří (vždy jsem na dopis napsal, že prosím o změnu adresy), poté jsem je nosil zpět na poštu a nyní se mi už jen štosují na chodbě... Nezabrala ani samolepka na schránce, že už zde nebydlí.
Vím, že se jedná o složenky na poměrně vysoké dlužné částky a mám strach aby mi na zvonek nezazvonil exekutor či nějaký vymahač.
Při koupi domu jsem řešil ještě další problém s předchozími vlastníky a to, že na mou adresu měla celá jejich rodina nahlášené trvalé bydliště (ač ve smlouvě je jasně uvedeno, že na dům nejsou vedena žádná práva třetích osob). Když jsem je žádal o změnu, tak jsem opět neuspěl, musel jsem je tedy sám odhlásit a řešit to právní cestou. Nyní už na mou adresu nemá nikdo z nich nahlášené trvalé bydliště a jsou hlášeni na zdejším obecním úřadě.

Otázka zní. Jak tento problém vyřešit? Hrozí mi, že mi doma zazvoní exekutor nebo něco horšího? Bývalí majitel zde má nahlašený i P.O box.
Mohu se nějak hojit na bývalém majiteli s tím, že ve smlouvě je uvedeno, že na dům nemá práva žádná třetí osoba? Smlouvu, včetně veškeré dokumentace jsem si nechal dělat u právníka.

Předem děkuji za jakoukoliv přínosnou odpověď.
V

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny