Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace na bazaru

Vážení,

stalo se mi, že kupující si vybral zboží z mé nabídky na Bazoši. Jedná se o spínací skříňku Zetoru 125 v hodnotě 90,- Kč. K dispozici jsou obrázky v detailu a nové nechtěl. Do popisu jsem neuvedl, jestli je zboží funkční, nebo ne a kupující se ani neptal. Poté, co zaplatil a zboží mu poštou přišlo, mi napsal, že zboží je nefunkční a jak to budeme řešit. Měl bych mu vrátit peníze i s poštovným? Mohl by mne zažalovat pro 150,- kč? Děkuji. S pozdravem Milan Franěk.

on ta bude síce žalovať,ak k tomu dôjde,len kvôli škode 150-,,lenže k tomu si pripočítaj súdne trovy,trovy právneho zastúpenia pre obidve strany etc,ak súd dotyčný vyhrá,takže tá výsledná čiastka,ktorú budeš povinný zaplatiť, sa môže vyšplhať dosť vysoko,nebude to len tých pôvodných 150,-...........
za použité veci predávané cez bazár alebo pomocou komisionálneho predaja ako predávajúci ručíš pol roka a pokial si vyslovene pri predaji nedeklaroval,že predávaš nefunkčnú vec napr. na súčiastky,tak bol pri kúpe predpoklad,že sa jedná o vec použitú,ale funkčnú,takže asi najrozumnejšie bude dotyčnému vrátiť sumu spôť a dohodnúť sa takto s ním a predávať jasne deklarované veci s jasne deklarovanými vlastnosťami.........
tu nejde o to,či by Ta niekto žaloval za 5/10/15/150 korún,tu ide o to,že sa v podstate jedná o podvod a súd bude okrem spôsobenej reálnej nízkej škody po Tebe,pokial súdne konanie prehráš,požadovať aj úhradu všetkých právnych úkonov,môže ich úročiť v extrémnom prípade až do výšky 9% z celej sumy za každý deň omeškania úhrady až do doby kompletného uhradenia celej čiastky,môže prisúdiť žalujúcemu aj nejakú nemajetkovú ujmu etc....