Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obal na notebook - náklady spojené s reklamací

Dobrý den, včera jsem zakoupil obal na MacBook v místní prodejně ElectroWorldu. Bohužel byl špatně označený - jednalo se o verzi pro 13" variantu, ale můj macpro 2017 v tom lítal jak brambora v pytli. Jel jsem tedy do prodejny a chtěl jej vyměnit za obal 11,6", který rozměry naprosto přesně seděl na můj počítač (vyzkoušeno na prodejně). Když jsem ovšem přišel na reklamace, tak mi pán řekl, že bez originální visačky ze zipu mi to zpět nevezme, jedině když zaplatím poplatek 100,- Kč jako náklady spojené s reklamací výrobku. Neměl jsem moc čas ani náladu se s ním dohadovat a vzhledem k tomu, že menší obal byl o 80,- kč levnější, tak jsem doplatil dvacku, popadl obal a spěchal pryč. Chci se spíš jen ze zajímavosti zeptat, jestli v tomto případě bylo ze strany obchodu postupovano správně. Díky moc.

Řešení:

Co je napsané na účtence, není zase tak podstatné. Ptal jsem se, jestli šlo opravdu o reklamaci. Pokud šlo o omylem koupený špatný kus, tak nejde o žádnou reklamaci, ale o výměnu zboží za jiné. A tam si může prodejce stanovit pravidla, jaká chce. Dokonce to nemusí dělat vůbec, záleží na jeho vůli.