Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podpisy na smlouvě

Dobrý den,
jakou má prosím právní relevanci smlouva bez druhého podpisu právnické osoby,
což je vyžadováno dle stanov společnosti.
Smlouva je podepsaná jen předsedou a nikoli již další statutární osobou.
Co to znamená pro protistranu-obchodního partnera, může požadovat plnění smlouvy ?
Děkuji
Alex

ovšem protistrana obvykle nemusí poznať interné predpisy a stanovy toho,s kým zmluvu podpisuje a môže si nárokovať plnenie z jej pohladu právoplatne podpísanej zmluvy a často sú aj rôzne interné predpisy a stanovy utajované skutočnosti,takže za určitých okolností môže dôjsť aj k tomu,že si môže nárokovať aj nejaké odškodné za jednostranne odvolanie platnosti zmluvy.....

Takáto zmluva je vymáhateľná. Je na nej podpis oprávnenej osoby. Je úlohou podpisujúcej osoby, aby takúto zmluvu nevydala druhej strane, ak tam chýba druhý podpis. Ak z toho vznikne spor, tak je to len spor vnútri firmy - navonok zmluva platí.