Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení TV ve lhůtě 14-ti dní.

Zdravím, kolega z práce koupil přes internet Tv. Není sní spokojeb, tak chtěl tv vrátit. Je to do 14 dnů od koupě, tak by neměl být problém, max kontrola na poškození. V obchodě mu řekli že mu automaticky nevrátí 100% ceny tv, ale že si strhnou nějakou část. Prý ta to že byl výrobek už rozbalen a používán. Prý to tak dělají běžné a za manipulaci tv považují i přidělání stojanu. Odvolavaji6se na zákon. Mají na to nárok?

Prodejce si může strhnout náklady, které mu vrácením televize ve 14 denní lhůtě vzniknou.
Jinými slovy rozdíl mezi cenou originálně zabalené televize a používané televize, může naúčtovat zákazníkovi.
Nic nenormálního nebo nemorálního mi na tom nepřijde. Zvláště pokud vrací zákazník televizi funkční a ne z důvodu poruchy na straně televize...