Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Forma vlastnictví bytu

Dobrý den,
chtěli bychom koupi a manželkou byt v Praze. Starší protože na nový samozřejmě nedosahneme. Ach, ty ceny. Nicméně v nabídce nás zaujaly dva byty ,které bychom s menší hypotékou mohli koupit. Tedy samozřejmě jeden z těch dvou. Problém je,že se jedná nikoli o družstevní podíl v bytovém družstvu ,ale o podíl v s.r.o. Makléři nás samozřejmě ujišťují,že o nic nejde. Rozdíl vysvětlit nedokážou...nebo nechtějí.

Zajímalo by nás jaký to má háček...
Přecijen sro mám spojené s nějakou formou podnikání...

Ja som sa uz s niecim podobnym stretol, asi pred pol rokom som hladal byvanie.
Islo o byt, kde surodenci zdedili byt po matke, dohodnut sa nevedeli a tak jeden so surodencov daroval svoju 1/2 partnerovi, ktory ju nasledne previedol do sro a tu, resp. podiel v nej bol na predaj.
Ja by som to rozhodne nekupoval, dalsie mozne komplikacie za to asi nestoja

Souhlas,kupovat nějaké podíly za miliony jsou velmi ohrožené peníze. Kupovat jen prokazatelný majetek prodávajícího,kontrolou v registru,je-li opravdu majitel on a ne dalších x lidí a nesmí tam být žádný zápis o zástavě či břemenu.

Musíš znát pojmy. Existuje odkup práv a povinností,to jsou jen formality a pokud ti tohle někdo prodá,tak nejsi ještě majitelem bytu. Na tohle hypotéku nedostaneš. Pokud budeš členem družstva budeš bydlet "v jejich bytě". Stále to není tvůj majetek. Ty musíš získat družstevní byt do osobního vlastnictví. Poznáš to,až v katastru budeš zapsán jako vlastník ty a ne bytové družstvo. Koupě takového bytu už může banka podepřít hypotékou.