Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhledání osoby

Dobrý den,

roku 2014 jsem byla okradenou Baroborou Juhász, která ještě společně s 2 kumpány okradla sorvky lidí. Byla odsouzena na pár let odnětí svobody a soudem mi bylo uznáno odškodnení. Zlodějka již nesedí, ale na původní adrese není k zastižení. Bohužel nevím, jak ji tedy vyhledat, nebo zjistit jméno jejího právního zástupce, který měl údajně shromažďovat peníze na odškodnění. Má s tímto již někdo zkušenosti? Děkuji :)

Ne, policie je orgán činný v trestním řízení, nikoliv v občanskoprávním řízení, je to věc exekutora, aby vymáhal dluhy pro oprávněného a doručoval výzvy a rozhodnutí povinnému. Navíc žádná žaloba již není třeba, když má v ruce rozsudek trestního soudu, je to zároveň exekuční titul. Stačí s rozsudkem kontaktovat exekutora.

S rozsudkem o přiznaném odškodnění běž k soudu, nech si vystavit platební rozkaz. V okamžiku kdy nabyde platební rozkaz účinnosti odprodej pohledávku lib. vymáhací agentuře....

Dostaneš z toho jen zlomek, ale vymáhací agentura pak bude dlužníkovi vesele zpříjemňovat život.

Ale tak jo,blbý je,že rozsudek prvního soudu není bohužel platební příkaz. Dáš do dalšího boje své finance,ale bez záruky. Pokud nemá,nemá. Má-li děcka,tak bude problém i s minimem,pod které nesmí jít. Je to v rici.