Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spustil se mi alarm v hyperqelbu.

Koupil jsem si lahev whisky za čtyři stovky (myslím, že ta značka stála ještě nedávno tři stovky, ale naše životní úroveň se od té doby zvýšila:-D Koukal jsem, jestli na ni není nějaké udělátko proti krádeži, žádné jsem neviděl, ale u kasy, když jsem ji platil zablikalo světélko, co si o něm myslím, že signalizuje deaktivaci těhle udělátek. Ale když jsem procházel bezpečnostní branou u východu, tak brána začala blikat a houkat. Většinou se tam poflakuje sekuriťák, zrovna tam nebyl, asi si odskočil na WC nebo na frťana, nic se nedělo, tak jsem šel dál.
Zajímá mne, jestli mám nějaké povinnosti, pokud tu bránu z nějakého důvodu rozhoukám a nikdo z personálu mne nezačne opruzovat.
Případně mne napadlo, co kdybych tu whisky zaplatil, měl na to účtenku, ale kámoš si ji pronesl pod bundou, tu odkódovanou bych si s ním za pokladnou vyměnil, u východu houkal, ale při kontrole předložil účtenku o zaplacení?

Předmět Autor Datum
Povinnost nemas, tiez sme hukali v Tecu pred par dnami, ale bol tam hlk a nikto si to nevsimol, doko…
fleg 07.01.2019 11:48
fleg
Taky se nám stalo, že nám zapomněli bazmek sundat a našli jsme ho až doma. Už asi dvakrát. Je to pla… poslední
Prasak 08.01.2019 19:38
Prasak
Když to někdy začne u východu houkat,tak se na chvilku zastavím,jestli to někoho zajímá a jde ke mě.…
Karel04 07.01.2019 14:08
Karel04
Máš doklad o zaplatení? Máš! Povinnosťou obsluhy bolo prejsť po zaplatení ponad deaktivátor. Pravdep…
yYy 08.01.2019 17:21
yYy
...K tej tvojej variante - to by bola zlodejina. A keďže dnes sú skoro všade kamery (SBS má svoje mo…
Yarda 08.01.2019 18:31
Yarda
Máš chodiť zásadne s kabelou vystlanou z vnútornej strany dvojitým alobalom s prehnutým suchým zipom…
Nuda 08.01.2019 17:43
Nuda

Povinnost nemas, tiez sme hukali v Tecu pred par dnami, ale bol tam hlk a nikto si to nevsimol, dokonca ani ja. Na oteplovackach pri dcere nedala predavacka dole ten bezpecnostny bazmek, pretoze najnovsie v Tescu nakupujem so snimacom ciarovych kodov (nakupujes a tovar si pipas sam a u pokladni len odovzdas skener), takze sa na to pozabudlo.
Sranda bola, ze manzelka nechala doklad v kosiku a ked sme boli v druhom Tescu ziadat o to odcvaknutie tak robili problemy, co mi pride zase celkom logicke.
Inak som zistil, ze ten bazmek je magneticky a staci mat doma vhodny magnet a uvolnis ho...ja som zrovna nemal. Vacsi borci tie bazmeky palia zapalovacom a ked zhori plast rozberu to, najvacsi borci na nete mlatia do toho kladivom.

Když to někdy začne u východu houkat,tak se na chvilku zastavím,jestli to někoho zajímá a jde ke mě.Když ne,jdu dál.Mám účtenku,tak ať si mne honí třeba až na parkovišti.V Kauflandu to houká furt u rámu za kasami,ale to pokladní sama mává,ať si toho nevšímám a jdu dál.Tam mají očipované i čokolády nebo kafe,tak jim to pořád blbne.S tou teoretickou výměnou lahví za kasami bych to nezkoušel,mají všude kamery a tyhle triky už znají.A někde už prý mají i systém,že když se vyndá drahé zboží z regálu,přepne to ochrance kameru na ten regál a hned vidí,koho sledovat.

Máš doklad o zaplatení? Máš! Povinnosťou obsluhy bolo prejsť po zaplatení ponad deaktivátor. Pravdepodobne to obsluha neurobila správne a preto senzory pri východe húkali. Pokiaľ by tam bola SBS - skotrolovali by, či to bolo zaplatené, prípadne by to i oni deaktivovali.

K tej tvojej variante - to by bola zlodejina. A keďže dnes sú skoro všade kamery (SBS má svoje monitory, všetko sa nahráva) - ak by pri kontrole zistili túto "výmenu" - nabudúce by ti to spočítali. A mohli by to dať i polícii. Takže takéto pokusy by som neodporúčal robiť.

Len na okraj - v hypermarkete Romuláni :-D s bando deciek pri nákupe kŕmili ich pečivom - samozrejme, že nezaplatili, lenže SBS si to na monitoroch kamier všimla a po prechode kasami si ich odchytili, políciu zavolali... a veru aj zaplatili za zjedené pečivo + ešte mastnú pokutu dostali.

...K tej tvojej variante - to by bola zlodejina. A keďže dnes sú skoro všade kamery (SBS má svoje monitory, všetko sa nahráva) - ak by pri kontrole zistili túto "výmenu" - nabudúce by ti to spočítali. A mohli by to dať i polícii. Takže takéto pokusy by som neodporúčal robiť...

Já o tom samozřejmě ani neuvažuji, krást v malém se nemá. Ale co kdyby to napadlo sekuriťáka u východu.

Máš chodiť zásadne s kabelou vystlanou z vnútornej strany dvojitým alobalom s prehnutým suchým zipom vo švíku. Potom by nemalo húkať aj ak čipovaný tovar omylom zabudneš zaplatiť. Chleba a pečivo nečipujú.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru