Právo slevy na lístek - přenositelnost
Mám dotaz, jaké jsou podmínky pro nákup lístku do divadla pro důchodce (asi nad 65) "se slevou"? Jde podle mě možná zákon. Ale mě zajímá, když si dotyčný člověk koupí ten lístek se slevou, kdy se prokazuje že je důchodce?Při nákupu nebo i když jde do divadla? Protože co kdyby jeho vnučka po něm chtěla koupit lístek levněji a pak jít do divadla. Projde to?
Zákon na slevu do divadla není. Některá ji poskytují v různé výši, některá vůbec. Jestli pustí vnučku nikdo nedokáže uhádnout.
http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a286-Seniorske-slevy-v-prazskych-divadlech.aspx
Projít by to nemělo,záleží na pozornosti kontroly.V každém případě je to podvod a vnučka by asi ani nechtěla být středem pozornosti,až ji budou z divadla vyvádět za přihlížení ostatních.Nárok na předložení dokladu totožnosti pochopitelně mají jak u pokladny,tak při vstupu.jedině snad,že by stejnou slevu měli třeba i studenti a u vchodu ji pak považovali za studentku.Ať si vnučka našetří na normální lístek.
Navíc lístky klidně koupíš přes net, kde si vybereš, jaké chceš a nikdo nebude kontrolovat, jestli nakupuje důchodce.
Podmínku si stanoví každé divadlo, páč ze zákona není nárok na slevu.
Ne, žádný zákon slevy pro důchodce neupravuje.
Každá instituce (divadlo, kino, muzeum, …) si podmínky určuje sama.
Asi otázce nerozumím:
Je-li sleva určena důchodcům od 65 let, jak by ji mohla využít vnučka?
Ani stoletý důchodce nejspíš nebude mít vnučku, které by bylo 65 let.
=evidentně si vnučka vymyslela,jak ušetřit a nutí dědečka k podvodu.
Většina divadel má tak zvanou "důchodcovskou" jednu řadu (někde i více). Uvaděčky pak zrakem kontrolují zda to není zneužíváno. Záleží tedy na uvaděčkách, vedení divadla a jak je "narváno".