Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo slevy na lístek - přenositelnost

Mám dotaz, jaké jsou podmínky pro nákup lístku do divadla pro důchodce (asi nad 65) "se slevou"? Jde podle mě možná zákon. Ale mě zajímá, když si dotyčný člověk koupí ten lístek se slevou, kdy se prokazuje že je důchodce?Při nákupu nebo i když jde do divadla? Protože co kdyby jeho vnučka po něm chtěla koupit lístek levněji a pak jít do divadla. Projde to?

Ne, žádný zákon slevy pro důchodce neupravuje.
Každá instituce (divadlo, kino, muzeum, …) si podmínky určuje sama.

Asi otázce nerozumím:
Je-li sleva určena důchodcům od 65 let, jak by ji mohla využít vnučka?
Ani stoletý důchodce nejspíš nebude mít vnučku, které by bylo 65 let.

Většina divadel má tak zvanou "důchodcovskou" jednu řadu (někde i více). Uvaděčky pak zrakem kontrolují zda to není zneužíváno. Záleží tedy na uvaděčkách, vedení divadla a jak je "narváno".