Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo doktora chtít peníze po skoro roce

Dobrý den, jaké je právo někoho chtít peníze, když se ozve po 9 měsících od doby kdy se mělo zaplatit. Jde o zákrok u doktora před 9 měsíci. Po takhle dlouhé době si už nepamatuji téměř nic, jen že danou operaci jsem podstoupil, ale nevím už zda vůbec ten datum, který uvádí, zda to něco stálo (většinou to nic nestojí) a zda jsem zaplatil (vždy cash, a pokud je to něco nad 2000, tak to zaplatím třeba 2. den, když jdu kolem, protože si tolik peněz rovnou neberu a nejsem zvyklý, že by tam něco bylo poplatněné, natož na 400Kč.). Skutečně nevím, zda to může být pravda nebo ne. Třeba si mě jen zapoměli odmazat, že už jsem jim to zaplatil. Jsem typ člověka, který nemá dluhy a když ano, tak si to pamatuji a většinou se dotyčnému připomínám,.

Zjistil jsem další věc, že jsem tam byl na návštěvě před 2 měsíci a nic nikdo nechtěl. Teprve až v tomto roce se ozvali, že jim něco nesedí v účetnictví a chtějí konkrétní částku, ptal jsem se, zda je to za konkrétní zákrok (specifikovanáno pomocí: místo na těle) ,ne který jsem si vzpomněl, že ano.

Pokud jste nezaplatil, může ten, komu dlužíte peníze žádat i po delší době.
Nemůžete-li prokázat, že už jste zaplatil (důkazní břemeno je na Vás), měl byste zaplatit.
Potvrzenky o placení nevyhazujte dříve než po obecné promlčecí době, která činí tři roky.