Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nájemní/podnájemní smlouva

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně podnájemní smlouvy, kterou jsem podepsal.
V ní je psáno v bodech:
Při ukončení vymalovat byt nebo zaplatit 5000 Kč
Zákaz kouření v celém domě.
Zákaz zvířat.
Zákaz chození návštěv a přespávání návštěv v domě.
Zákaz nechávání věcí v garáži kola apod....
Chovat se tak, abych nerušil ostatní nájemníky.
Zamykat vchodové dveře po 21 hodině.

Není to omezování domovské a osobní svobody můžu s tím majitele nějak napadnout, že mi dal také podmínky.
Třeba u soudu nebo na sociálce.

NENÍ TO TRESTNÉ?

Když jsem mu to řekl že to nahlásím na sociálku tak se mě jen vysmál a řekl, když se mě nelíbí mám jít jinam.
Prý mě nenutil podepsat smlouvu. To je pravda nenutil.

Moc děkuji za Vaši odpověď
Mati

Není trestné podepsat smlouvu, kterou Vám někdo předložil, rovněž tak není trestné nic z toho, co jste napsal a podepsal.
Máte ve smlouvě sankce, když porušíte smlouvu a necháte u sebe přespat přítelkyni? Nedávno byla v televizi reportáž, že se vchodové dveře nesmí zamykat, aby byla volná úniková cesta z domu.

Podnájom nemusí zmluvne uzatvoriť majiteľ, ale ako druhá osoba - nájomca, ktorý má v prenájme napríklad celý bytový dom s bytmi a príslušenstvom, alebo iba byt so samostatným vchodom v ktorom podnajíma niektorú z miestností ak to má zmluvne s majiteľom ošetrené (dovolené).

V prípade, ak obojstranný právny akt, ktorým je podnájomná zmluva neodporuje zákonom ani dobrým mravom, je takáto zmluva platná pričom je povinný taxatívne dohodnuté zmluvné podmienky podnájomník dodržiavať. Ak je v zmluve dohodnuté, že v prípade porušenia niektorého z článkov bude podnájomník násilne vyprataný bez náhrady, môže sa podnájomník postaviť na hlavu a kývať ušami lebo si nepomôže.

Jedine sa má právo obrátiť poškodený nájomca/podnájomník s listinami na vecne príslušný okresný súd s civilným žalobným návrhom, že boli porušené jeho ústavné práva s porušením platných zákonov (Obč.zákonníka).

Ak by boli porušené Tr.zákon a Tr.poriadok zo strany prenajímateľa, je nutné podať tr. oznámenie proti konkrétnemu páchateľovi na polícii doložené listinnými dôkazmi, svedeckými výpoveďami, fotodokumentáciou, digitálnymi nahrávkami, zmluvami podľa platných zákonov.

Samozrejme, ak by sa trestný skutok nepreukázal, orgán by podnet zamietol, bude oznamovateľ čeliť v obrátenom garde spáchaniu tr.činu Krivého obvinenia, Ohovárania, apod., lebo oznamovateľ mal v úmysle poškodiť osobné, rodinné, súkromné práva prenajímateľa v jeho poctivej, sľušnej, pracovitej rodine, v domácnosti, v zamestnaní ako aj na širokej verejnosti.