Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zplnoletnění kvůli těhotenství

Dobrý večer, je mi 16 let a jsem těhotná. S přítelem (19) jsme se rozhodli že budeme vychovávat syna společně bez naších rodin.
Hodně lidi mi dopuručovali aby jsem se nechala zplnoletnit. Když jsem hledala informace na internetu. Všude jsem se dočetla že by jsme se museli vzít. Ale ani já a ani přítel nechceme ještě svatbu.
Tak by jsem se chtěla zeptat. Šlo by zplnoletnit bez uzavření šňatku? A také bych se chtěla zeptat na cenu.

Děkuji :-*

By mě zajímalo, když soud přizná že 16ctiletý člověk je svéprávný, tím pádem za něj už neodpovídají rodiče ne?
Co když svéprávný 16ctiletý člověk provede trestný čin? Bude s ním zacházeno jako s dospělým, nebo jako s dítětem kterému není ještě 18let? svépravnost vs plnoletost