Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mam narok na bydleni

Dobry den chtel bych se zeptat chci jit bydlet do residomo 2+1 pracuji na hlavni pomer stahuji mi exekuci nechavaji mi 13 300 kc a stoho platim alimenty 4500kc jestli mam narok dostat nejaky prispevek na bydleni?dekuji

Bývanie spadá pod základné ľudské práva v civilizovanej, demokratickej, právnej spoločnosti pokiaľ si zamestnaný a dostávaš pravidelný mesačný príjem, ktorý ti musí nechať štát v spodnej hranici nutného životného minima.

V ČR neviem aká je zo zákona stanovená spodná hranica nutného životného minima v korunách.

Požiadaj veškeré sociálne úrady o pomoc. V opačnom prípade sa vykašli na výživné a aby ťa nemohli trestne stíhať, plať nejakú smiešnu čiastku aspoň raz za dva mesiace na účet potomstva. Budeš krytý pred trestným postihom lebo z tvojej strany snaha bola a je, zároveň ťa tento sociálny systém nemôže nechať bez prostriedkov na nutné životné výdaje túlať sa po uliciach, ako bezďáka.

Nechces ist mudrovat radsej zas na topky.sk? Mas tam viac blbcov rovnakeho razenia, ked napises kokotinu o zidomafii suhlasia s tebou a ked napises picovinu ako teraz este ti zatlieskaju

Vsetkym ostatnym sa ospravedlnujem za vulgarizmy

Nárok na příspěvek na bydlení má žadatel, jehož náklady na bydlení převyšují 30 (v Praze 35) % jeho příjmů. Exekuce, výživné,
půjčky apod. se od příjmů pokud vím neodečítají (započítává se celý výdělek všech osob, které mají v bytě přihlášen trvalý pobyt).

Já bych šla opačnou cestou → v případě nízkých příjmů bych hledala menší byt s nižšími náklady na bydlení.

Se to tu psalo, ze mas náklady sdopravou do práce insolvenčního správce moc nezajímá, na ten bankrot si dosáhnul za nějakých podmínek, buď darovací smlouvou nebo srážkami s platu a ty podmínky musíš plnit pět let, jinak zbankrotuješ, tuhle situaci prober se svým insolvenčním sprácem, nebo s nějakou bezplatnou poradnou co se tímhle zabývá,,,každopádně ti řeknou že si máš po tu dobu najít buď lepší zaměstnání nebo levnější bydlení nebo obojí. Hlavně musíš řešit abys jim včas dal tu splátku v plný výši.

Tak co řešíš nějaký příspěvek na bydlení, vůbec tohle ty tvoje bonusy ti nemají co stahovat, záleží na insolvenčním správci, ty po tu dobu insolvence nesmíš nic zdědit, navíc jestli stabilně bereš tyhle peníze se divim že ti to vychází a už po tobě nešlápli. Chápeš vůbec ten princip insolvence?

Máš to formou darovací smlouvy? nebo srážek z platu? a když se tu píše o brigádě navíc=penězích jak jsem psal záleží na tom co ti budou tolerovat,ale nějaký nároky na bydlení bych vypustil z hlavy. Se taky pak může stát že se ti na to insolvenční správce koukne. Teď máš takový kdy musíš "sekat latinu"...nebo zdědit bo vyhrát ve sportce pořádný ranec a všechno zaplatit, ale tyhle bonusy by se jim asi nelíbili.

Pro získání příspěvku na bydlení budete muset prokázat nejen své příjmy,
ale i své výdaje za bydlení → tzn., že příspěvek lze získat nejdříve po kalendářním čtvrtletí,
za který budete moci doložit potvrzení o zaplacení nákladů na bydlení.

Podle mne je schůdnější si najít levnější bydlení a k tomu nějaký přivýdělek.

Nemáš nárok. Nárok na bývanie - podpora (aj podľa českých zákonov) musí spĺňať určité pravidlá. Medzi ne patrí i výška príjmu. To že máš exekútora na krku, platíš alimenty - to ich nezaujíma - to je TVOJA povinnosť splácať to, čo dlhuješ.
Nájdi si ešte jednu prácu (hoci aj na polovičný úväzok), aby si si zvýšil svoj príjem.
Doplním - prečítaj si toto: https://www.mpsv.cz/cs/11852
Takže - pokiaľ nie si pod životným minimom - nemáš nárok. Exekútor ti môže zobraz zo mzdy aj toľko, že ti zostane práve to životné minimum. Takže buď rád, že máš tých 13300Kč.