Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doména

Dobrý den,

koupil jsem si doménu (např aaa.cz), doména byla volná. Jenže teď mi volal někdo z firmy aaa s.r.o., že neprávem využívám název jejich firmy v mém názvu domény a že mi můžou doménu vzít. Nedíval jsem se před koupi domény, jestli náhodou nějaká firma “aaa” existuje. Toto opravdu lze, že mi doménu můžou vzít?
Dekuji

Doménu si nekoupil, ale tak maximálně pronajal. Při registraci souhlasil s tím, že případné spory se budou řešit pomocí UDRP. U nás tyhle spory řeší Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře a už existuje několik případů, kdy k odebrání domény došlo.

Zneužívání značky a stejné jméno domény jako je název firmy je něco odlišného. Ano máš částečně pravdu, ale nevíme co bude na doméně provozovat. No dobře domény se pronajímají za určitých pravidel, měl jsem napsat "koupil pronájem" .

Záleží,jak silná ta firma je a jak známou značku užívá.Třeba adidas.cz by soukromníkovi asi neprošlo,ovšem nelze koukat na všechny možné názvy firem.Když o ni stáli,měli si ji koupit sami.Ostatní firmy si kupují a registrují i podobné názvy okolo svých domén,aby ji nemohl používat někdo jiný kvůli záměně.A většinou už před založením firmy nebo jejich projektu či výrobku.Ale jak radí ok,nabídněte jim doménu ke koupi,ať sami nabídnou cenu.Jinak mají smůlu a musí se obrátit na soud,což bude záležitost několika let.Nebo že jim tam nahrajete nějaké p...o a tu značku pro mnoho zákazníků zničíte a naopak úchylové na ni pak už s normálním zbožím nepolezou.