Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doména

Dobrý den,

koupil jsem si doménu (např aaa.cz), doména byla volná. Jenže teď mi volal někdo z firmy aaa s.r.o., že neprávem využívám název jejich firmy v mém názvu domény a že mi můžou doménu vzít. Nedíval jsem se před koupi domény, jestli náhodou nějaká firma “aaa” existuje. Toto opravdu lze, že mi doménu můžou vzít?
Dekuji

Doménu si nekoupil, ale tak maximálně pronajal. Při registraci souhlasil s tím, že případné spory se budou řešit pomocí UDRP. U nás tyhle spory řeší Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře a už existuje několik případů, kdy k odebrání domény došlo.

Zneužívání značky a stejné jméno domény jako je název firmy je něco odlišného. Ano máš částečně pravdu, ale nevíme co bude na doméně provozovat. No dobře domény se pronajímají za určitých pravidel, měl jsem napsat "koupil pronájem" .