Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpočet nářadí z výplaty - DPP

Dobrý den,
byl jsem zaměstnán na DPP pod živnostníkem. Pracoval jsem pod ním 2 měsíce. Koupil nářadí a zaplatil mi školení v hodnotě dohromady 6tis. KČ.
Měl jsem s ním 2 pracovní smlouvy na měsíc prosinec a leden. Na konci ledna jse smlouvu neprodloužil a neuzavřel novou na měsíc únor. Rozhodl jsem se ukončit v den platnosti smlouvy pracovní vztah z osobních důvodů.
Zaměstnavatel mi řekl, že mi z výplaty za leden strhne peníze za nářadí i školení. Neměli jsme o tom žádnou smlouvu. Může mi ty peníze strhnout ? Nářadí jsem mu předal v kompletním stavu.
Děkuji za rady.

Jestli nemáš nějakou hmotnou odpovědnost podepsanou nebo uznání dluhu, dostaň z něj hlavně zápočťák a radši se bez nějakýho dalšího podepisování čehosi ztrať. Není to moc slušný ale na hrubý pytel hrubá záplata. Pak si zkontroluj výplatu a když tam budou nějaký srážky, nebo málo peněz, jdi s tim na místní inspektorát práce.