Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Platba faktury

Dobrý večer,
měl bych takový menší dotaz.
Moje kamarádka bydlí v nájmu RD kde jsou jako 2 bytové jednotky.
Vrch cca 60 m čtverečních 3+1, spodek cca 30 m čtverečních 1+1.
plynoměr, vodoměr a elektroměr mají společný pro celí dům.
Na hoře jich je celkem 4 osoby a dole celkem 6 osob.
Jenomže přišla faktura na plyn ve výši doplatek 20000Kč a inkaso je na kamarádku a teď to rozpočítala počtem osob
Celkem v domě je 10 osob tudíž 20 000 č děleno 10 osobami takže to vyjde 1000 Kč na osobu jenomže spodní nájemci se ohradili
že tolik neprotopili a že mají menší byt tudíž i míň radiátorů.

Jak to má vyřešit?

Je to správně, když se to počítá počtem osob nebo se to počítá nějak jinak.

Moc Vám děkuji za radu.

Je tu ještě jedna možnost. Vše technicky oddělit a dát podružný plynoměr, podružný elektroměr a podružný vodoměr. Pokud je topení na jeden kotel tak rozdělit dle metrů krychlových vytápěných prostor. Pokud počítá, že takto bude bydlet ještě dalších pár let (tři a více) tak se to pro klid vyplatí. Také je možné namontovat na topení kalorimetry.